BAE Ve Sierra Leone Arasında Vize Anlaşması İmzalandı

BAE ve Sierra Leone Cumhuriyeti vatandaşlarına karşı ülkelerde geçirecekleri 30 günün ardından vize almalarına izin verilecek.

BAE ve Sierra Leone Cumhuriyeti, vize öncesi muafiyeti için bir Mutabakat Zaptı imzaladı. BAE pasaportu sahiplerine Sierra Leone Cumhuriyeti’nde geçirecekleri 30 günün ardından vize almalarına izin verilecek.

Anlaşma, BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayid Al Nehyan’ın yetkisiyle Dr. Sultan Ahmed Al Cabir ve Sierra Leoneli meslektaşı Ali Kaba tarafından imzalandı.

İmza töreninin ardından gerçekleşen ikili görüşmede, iki dost ülke arasındaki işbirliğini ilerletme yolları ele alındı.

Dr. Sultan Ahmed Al Cabir, ” Şeyh Abdullah bin Zayed himayesi ve Emirliğin aktif durumu sayesinde Sierra Leone Cumhuriyeti ile bugün imzalanan mutabakat, ilişkileri güçlendirme yolunda önemli bir adımdır” dedi.

Ahmed Al Cabir, iki ülke arasındaki ilişkiyi sağlamlaştırmanın ve yeni iletişim köprüleri kurmanın önemini vurguladı. İmzalanan mutabakat muhtırasının iki dost ülke arasındaki ilişkilerin desteklenmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunacağına dikkat çekti.

Sierra Leone Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, iki ülke arasındaki ilişkilerin seviyesine övgüde bulundu ve ülkesinin aralarındaki ortak çıkarlara hizmet edeceğini vurguladı. Ayrıca BAE’nin bölgedeki ve uluslararası arenadaki saygınlığını dile getirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri ile Sierra Leone Cumhuriyeti arasında ikili ilişkilerin kurulduğu tarih 5 Ekim 1982’ye kadar uzanmaktadır.

WAM