“Zayid’in Ayak İzleri” Hint Köylerinde

Şeyh Fatıma İnsani Yardım Kampanyası, Hint köylerinde “Zayid’in Ayak İzleri” adlı yardım kampanyasına başlıyor. Gönüllülük esasına dayanan kampanya, BAE gençleri açısından büyük önem arz ediyor.


Şeyh Fatıma Uluslararası İnsani Yardım Kampanyası, bir grup BAE’li doktor ve gönüllünün gözetiminde çocuklar için en iyi tanı, tedavi ve önleyici hizmetleri sağlamak üzere “Zayid’in ayak izleri” sloganıyla Hint köylerinde sağlık projesine başladı.

Genel Kadın Birliği Direktörü Nur Al Suvaidi, kampanyanın, mobil klinikler ve medikal saha kampları içereceğini belirterek çocuklar için tanı, tedavi ve hastalık önleyici hizmetler sunmak amacıyla gönüllü bir program olduğunu söyledi.

Projede ayrıca, BAE-Hindistan Gençlik Gönüllüleri Forumu da yer alacak. BAE ve Hint gönüllülerinin katılımıyla gönüllülük ve insani eylem kültürünün oluşturulması hedeflenecek.

Söz konusu olan merkez tarafından kampanyanın, yardım merkezinin kurulduğu 2000 yılından bu yana 15 milyondan fazla çocuğa insani yardımı ulaştırmak amacında olduklarını açıkladı.

Untitled-3 /Medium/

Cherian Kalp Vakfı Başkanı Ka Um Shirian, “Gönüllülük, toplumun köşe taşıdır. Gençlerin topluluklara hizmet etmede aktif olarak katkıda bulunması, onlara saha deneyimi sağlar ve Hint gelenekleri hakkında bilgi edinerek kültürel bir zenginlik kazanmalarına izin verir.” dedi.

Yardım kampanyasının her iki ülkedeki gençlerin arasındaki ilişkileri güçlendireceği ve genç meslektaşlar için yeni alanlar açılacağı belirtildi.

Kaynak: Emirlik Resmi Haber Ajansı