DEWA Şeyh Zayid Onuruna Sosyal Medya Kampanyası Düzenliyor

Kampanyanın bir parçası olarak DEWA, 3-7 Aralık tarihleri arası sosyal medya hesapları üzerinden bir yarışma düzenleyecek. Videoda bulunan sorulara cevap veren herkes yarışmaya katılabilecek. Kazanan 22 karat altın külçesi alacak.

47. BAE Ulusal Günü kutlamaları çerçevesinde Dubai Elektrik ve Su İdaresi (DEWA), BAE’nin kurucusu merhum Şeyh Zayid bin Sultan El Nehyan’ın yüzüncü doğum gününe dikkat çekmek için Zayid #AlwaysinOurHearts (Her zaman kalbimizde) kampanyası başlattı.

Kampanyada bir video da var. Videoda Emirli bir çocuk ve onun farklı uluslardan arkadaşları, merhum Şeyh Zayid’in başlattığı sürdürülebilirlik anlayışına katkı sağlayan günlük yaşamlarından basit faaliyetleri sergiliyorlar. Şeyh Zayid’in bilgeliğini yansıtan sözleri de gösteren video DEWA’nın Youtube kanalında (DEWAOfficial) bulunuyor.  Kampanyanın bir parçası olarak DEWA, 3-7 Aralık tarihleri arası sosyal medya hesapları üzerinden bir yarışma düzenleyecek. Videoda bulunan sorulara cevap veren herkes yarışmaya katılabilecek. Kazanan beş sınırlı baskıdan biri olan ve üzerinde kampanya logosunun yer aldığı 22 karat altın külçesini alacak.

Kampanya Başlığı Merhum Zayid’in Emirlik İçin Ne Anlama Geldiğini Özetliyor

DEWA İcra Kurulu Başkanı Said Muhammed El Teyer kampanya başlığının merhum Zayid’in her bir Emirlik mensubu için ne anlama geldiğini özetlediğini söyledi. Açıklamasının devamında “Ulusal gün Zayid Yıl”ında daha da özel çünkü bizlere merhum Şeyh Zayid’in, merhum Şeyh Raşid bin Said el Mektum’un ve pek çok uluslararası endekste birinci olan BAE’nin temellerini kurmuş diğer Kurucu Babaların çabalarını hatırlatıyor. BAE’nin sürdürülebilir kalkınması dünyadaki ve bölgedeki diğer ülkeler için bir ilham kaynağına dönüşmüştür. BAE barış içinde bir arada yaşama, hoş görü, işbirliği ve kabul için küresel bir rol model haline gelmiştir. Sosyal medyada kampanyası Şeyh Zayid’in BAE vatandaşlarına ve sakinlerine aşıladığı soylu değerlerin ve ilkelerin, özellikle doğal kaynakların ve çevrenin korunmasının altını çizmektedir. Ayrıca kampanya, BAE’nin küresel bir dayanışma ve 200’ü aşkın milletin kaynaştığı toplumsal uyum örneği olarak müstesna bir model oluşuna da odaklanmaktadır.”, demiştir.

Kampanya Çevresel Farkındalığı Yayma Çabalarının Bir Parçası

DEWA Strateji ve Hükümet Komünikasyonları İcrai Kurul Başkan Yardımcısı Havla El Mehairi de kampanya ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu kampanya DEWA’nın toplumun tüm kesimlerinde çevresel farkındalığı yayma çabalarının bir parçasıdır. Elektrik ve suyu muhafaza etmek ulusal bir görevdir ve bir yaşam biçimidir ve bizler için BAE’ye şükranlarımızı ve sevgimizi ifade etme yoludur. DEWA’nın yaptığı kısa videonun arkasındaki fikir budur.”

Kampanyada ayrıca bir dizi etkinlik ve organizasyon da olacak. Bunların arasında DEWA çalışanlarının Hatta vatandaşlarının evlerine ziyareti bulunuyor. Bu ziyaret sırasında DEWA çalışanları gidilen evleri BAE bayrakları ile donatacak ve burada Ulusal Gün hediyeleri dağıtacak. Konservasyon Takımı da bir dizi saha ziyareti gerçekleştirecek. Bu ziyaretlerde vatandaşlara suyu ve elektriği en rasyonel biçimde kullanma tavsiyeleri verilecek ve bilgilendirme yapılacaktır. DEWA’nın binaları ve resmi kurumları #AlwaysinOurHearts logosu ile donatılacaktır. Kampanya sloganını açıklamak için Youtube videosunda işaret dili de kullanılmıştır.

Kaynak: Emirlik Resmi Haber Ajansı