Suudi Arabistan’dan Trump ve Bush’a Taziye Mesajı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, George H. W. Bush’un vefatı nedeniyle Trump ve eski ABD Başkanı George W. Bush’a başsağlığı mesajı gönderdi.

Suudi Arabistan liderliği, eski ABD Başkanı George H. W. Bush’un vefatı nedeniyle, ABD Başkanı Donald Trump’a taziye mesajı gönderdi.

Kral Selman, taziye mesajında, “Eski ABD Başkanı George H.W. Bush’un vefat haberini öğrendik. Şahsımız, Suudi Arabistan halkı ve hükümeti adına, sizin şahsınıza, merhumun ailesine, dost ABD hükümeti ve halkına en samimi hislerimizle başsağlığı dileklerinde bulunuyoruz” ifadeleri yer aldı.

Suudi Arabistan Kralı, ayrıca, hayatını kaybeden George H. W. Bush’un oğlu eski ABD Başkanı George W. Bush ve Jeb Bush’a da bir taziye mesajı gönderdi.

Babaları George H. W. Bush’un, Suudi Arabistan-ABD ilişkilerinin güçlendirilmesi üzerindeki önemli çaba ve katkılarına değinen Kral Selman, başsağlığı dileğinde bulundu.

Öte yandan, Veliaht Prens Muhammed bin Selman da, eski ABD Başkanı George H.W. Bush’un vefatı nedeniyle, ABD Başkanı Donald Trump’a bir taziye mesajı göndererek, “Eski ABD Başkanı George H.W. Bush’un vefat haberini aldım. Merhumun ailesi, dost ABD hükümeti ve halkına en derin hislerimle başsağlığı dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Veliaht Prens, ayrıca,  hayatını kaybeden George H. W. Bush’un oğlu eski ABD Başkanı George W. Bush ve Jeb Bush’a da bir taziye mesajı gönderdi.

Kaynak: Şarkul Avsat