BAE’den Fransa’ya 170 Bin Turist

Fransa’nın Turizm Geliştirme Ajansı Orta Doğu ve Türkiye Bölge Ofisi Direktörü, Karim Mikashira, “Geçtiğimiz yıl, BAE Fransa’ya gönderdiği turist sayısıyla Fransa’ya turist gönderen Körfez ülkeleri sıralamasında 2. oldu” dedi.

Rapora göre 170 bin turist günlük ortalama 3 bin dolar harcama yaptı. Ortalama ziyaret günü sayısı ise 9.4 gün olarak belirlendi. Fransa uluslararası düzeyde turistler için konaklama ve gezme alanı olarak görülen en önemli noktalardan biridir.

Dubai’de düzenlenen basın toplantısında, Fransız Turizm Ajansı’nın Arapça resmi web sitesinin ilk resmi web sitesini duyurdu. Sitede Arap turistlere yönelik hazırlanan popüler lokasyon bilgileri ve turistik yerlerin aktif haritası da yer alıyor.

Toplantıda konuşan Mikashira, Fransa’ya en çok ziyaret gerçekleştiren körfez ülkesinin Suudi Arabistan olduğunu belirterek geçtiğimiz yıl 300 bin Suudi ziyaretçinin Fransa’ya geldiğini açıkladı. Geçen yıl Fransa’yı ziyaret eden Orta Doğu ve Afrika’dan toplam turist sayısının 2,5 milyon turiste ulaştığına işaret etti.

Geçtiğimiz yıl, dünyanın farklı ülkelerinden Fransa’ya gelen toplam turist sayısının, 89 milyona ulaştığı belirtildi.

Kaynak: Emarat Alyoum