Kral SelmanTwiterde En Çok Etkileşim Alan Liderlerden

Twiterde en çok etkileşim alan konu ve kişiler belirlendi. Buna göre Suudi Arabistan ’ın en çok etkileşim alan hasteglerinden ilki Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz oldu. Kral ’ın en çok etkileşim alan Tweeti Krallığın 88.Kuruluş yılı kutlaması oldu.

Twitter, yeni yıla girmeden önce, bitmek üzere olan yıla ilişkin en önemli olaylarla ilgili paylaşımları belirlerken, biz de, 2018 yılında, Suudi Arabistan’dan paylaşılan en çok etkileşim alan tweetleri inceledik.

Twitter’da, kullanıcılar arasında, 2018 Dünya Kupası nedeniyle en fazla spor içerikli paylaşımlar yapıldığı görülürken, hükümet ve kültür düzeyinde yapılan paylaşımların da büyük etkileşim aldığı görüldü.

SUUDİ ARABİSTAN İLE İLGİLİ DURUMLARA DAİR EN POPÜLER ETİKETLER

#Ramazan

#88.MilliGün

#ArifeGünü

#Hac

SUUDİ ARABİSTAN’DAN EN FAZLA RETWEET ALAN PAYLAŞIMLAR

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da Suudi Arabistan’dan en fazla retweet alanlar, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in (@KingSalman) tweetleri oldu.

1-Kral Selman’ın, Suudi Arabistan’ın 88. Milli Günü’nü kutlama amacıyla paylaştığı tweeti

2-Kral Selman’ın, mübarek Ramazan ayı vesilesiyle Müslümanları tebrik ettiği tweeti

3-Kral Selman’ın, Hac vazifesi ve Kurban Bayramı nedeniyle hacılara yönelik tebrik mesajını içeren tweeti

4-Kral Selman’ın, Ramazan Bayramı vesilesiyle Müslümanları tebrik ettiği tweeti, Suudi Arabistan’daki Twitter kullanıcıları arasında en fazla retweet alan paylaşımlar oldu.

Suudi Arabistan’da, en çok alıntı yapılan tweet ise, Sağlık Bakanlığı tarafından, Hepatit C hastalığına karşı farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan bir videonun yayınlandığı paylaşım oldu.

İlham Alınan Tweetler

Bu sene, Suudi Arabistan’da, çoğu aile bağlarının güçlenmesine atıfta bulunulan bazı tweetler çok sayıda etkileşim ve retweet aldı.

Bunlardan en önemlisi, konuşma engelli bir babanın oğluna gönderdiği, iş yerinde olumlu düşüncesini sürdürmesi yönünde teşvik etmek amacıyla hazırladığı motivasyon videosu oldu.

Bir diğer ilham alınan tweet ise, bir doktorun, kendisi gibi doktor olan babasıyla fotoğrafını paylaşarak, hayatında rol model olarak aldığı babasıyla gurur duyduğunu ifade ettiği tweeti oldu.

Suudi Arabistan’da en çok ilgi gören tweetlerden bir başkası da, bir gencin, Arapçayı akıcı konuşan ve yabancı bir dilin nasıl konuşulacağına dair ipuçları veren bir Rus ile yaptığı röportajını yayınladığı paylaşımı oldu.

Kaynak: Şark’ul Avsat