Veliaht Suudi Spor Federasyonu Başkanını Kabul Etti

Abu Dabi Veliahtt Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Komutan Yardımcı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan Abu Dabi’de başlayan Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunlarına katılmak için Abu Dabi’de bulunan Suudi Arabistan Spor Federasyonu Başkanı Prenses Reema bint Bender’i huzuruna kabul ederek ikili ilişkileri görüştü.

Abu Dabi’nin Veliaht Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Komutan Yardımcı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan Suudi Arabistan Spor Federasyonu Başkanı Prenses Reema bint Bender’i huzuruna kabul etti.

Prenses Ryma bint Bender Al Seud Abu Dabi’de başlayan Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunlarına katılacak.

Görüşmede iki ülke ve halk arasındaki güçlü kardeşlik ilişkileri konuşuldu. Ayrıca, toplumun tüm kesimleri arasında sporu destekleyen programlar ve etkinlikler aracılığıyla toplum sporları alanında işbirliği ve koordinasyonu geliştirmenin yollarını da ele aldılar.

Prenses Ryma, BAE’nin liderliğini ve milletini ülkenin Ulusal Günü vesilesiyle kutladı ve Başkan Majesteleri Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan’ın hikmetli liderliği ışığında daha fazla gelişme ve refah diledi.

Toplantıya katılanlar arasında Dafra Bölgesi Hâkimi Temsilcisi Şeyh Hamdan bin Zayed Al Nahyan; , Abu Dabi’nin El Ain Bölgesi Temsilcisi Şeyh Tahnun bin Muhammed El Nahyan; Genelkurmay Başkanı Şeyh Saif bin Zayed Al Nahyan, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı; Şeyh Halid bin Zayed Al Nahyan, Zayed İnsani Yardım ve Özel İhtiyaçlar Örgütü (ZHO) Yönetim Kurulu Başkanı,  Şeyh Nahyan bin Mübarek El Nahyan, Hoşgörü Bakanı; Şeyh Hamdan bin Mübarek Al Nahyan; Uluslararası İşbirliği Devlet Bakanı Rimd El Haşimi; Nura Muhammed El Kaabi, Kültür ve Bilgi Geliştirme Bakanı; Hessa Essa Buhumaid, Toplumsal Kalkınma Bakanı; Devlet Bakanı Dr. Meitha bint Salem Al Şamsi; Şamma El Mazrui, Gençlik İşleri ve Gıda Güvenliği Bakanı Meryem Harbi El Mihiri gibi isimler vardı.

Kaynak: Emirlik Resmi Haber Ajansı