Şeyh Muhammed bin Raşid Küçük Kızı Teselli Etti

BAE’nin Ulusal Gününde Başkan Yardımcısından bir telefon almadığı için Emirlik vatandaşı genç bir kızın kederi, ondan dokunaklı bir etki uyandırdı. Dubai Hükümdarı Sayın Şeyh Muhammed bin Râşit Al Mektum, Küçük kızı evinde ziyaret ederek telefonda konuşmadan daha fazlasını yaptı.


BAE sakinlerinin o gün (BAE’nin 47. Kuruluş Yıldönümü) Şeyh Muhammed’den önceden kaydedilmiş bir Milli Gün mesajı ile telefonları çaldı. Sosyal medyada yayınlanan video da, çağrıyı aldıktan sonra birçok çocuğun heyecanlandığını gösterdi. Ancak, küçük bir kız, Selama el Kahtani aramayı kaçırdığı için “O beni aramadı” diye hayıflanarak ağlamaklı bir halde görünüyordu. Selama’nın bu söyledikleri duyulabiliyordu.

İŞTE O ANLAR

Daha sonra video, Şeyh Muhammed’in kızın evine yürümesi ve yanında bir bankta oturması için kesiliyor. Video da Şeyh Muhammed kıza Emirlikteki herkesi aramasına rağmen kendisinin fiilen tanıştığı tek kişi olduğunu söyleyerek onu rahatlatıyor.

“Sen benim kızımsın, Allah seni korusun. Şimdi herkese şahsen tanıştığını söyleyebilirsin.” Şeyh Muhammed bunu söyledikten sonra Selama’yı yanağından öpüyor.

Video, sosyal medyada viral oldu, birçok internet kullanıcısı Şeyh Muhammed’in nazik jestini kullanıyordu. @ _HMK31 kimliğini kullanan bir Twitter kullanıcısı “Videoyu gördüğünde, sadece gülümseyeceksin” yorumunu yaptı.

@alfrhan66 adındaki bir kullanıcı da dedi ki ” “Tanrı ruhunu korusun, Şeyh Muhammed. Bu genç kızı çok mutlu ettin”

@ AhmadHamdy91, Şeyh Muhammed’in bir “mutluluk üreticisi” olduğunu söyledi, @jwaher_el ise şu yorumu yaptı: “Keşke tekrar çocuk olabilseydim, sadece bu güzel çocuğun olduğu gibi şanslı olabilseydim. Liderliğimizle gurur duyuyoruz, onlar bizim gururumuz ve Allah onları en yüksek makamlarla kutsasın.”

Kaynak: Khaleej Time