Suudi Arabistan’dan Sudan’a Taziye Mesajı

Sudan’da meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının ardından Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, taziye mesajı yayınladı.

Suudi Arabistan Kralı ve Veliaht Prensi, Sudan’ın doğusunda yaşanan uçak kazasında, yerel hükümet yetkililerinden 7 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından bir taziye mesajı yayınladı.

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Kral Selman’ın mesajında, “Gadarif uçak kazası sonucunda ölü ve yaralıların olduğunu öğrendik. Suudi Arabistan ve halkı adına kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir’e başsağlığı dileyerek, “Gadarif’te gerçekleşen uçak kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine en derin taziyelerimi ve en içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Kazada hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yaralananlar için acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Şarkul Avsat