BAE 5 Bin 400 Yemenli Öğrenciyi Tedavi Etti

BAE, Yemen’in Batı şeridindeki okullarda öğrencilere yönelik sağlık projesi başlattı. Başlatılan kampanyayla şimdiye dek 5 bin 400 kişi tedavi edildi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) resmi yardım kuruluşu “Hilal Ahmar” öğrencilerin sağlığını koruma ve halk sağlığını iyileştirmek ve özellikle kolera gibi bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldırmak için tedavi hizmetleri sağlamak amacıyla Kurumun mobil tıp kliniğini harekete geçirdi.

Hodeidah valisinin yaptığı açıklamada İran destekli Husi milislerin Batı Kıyısındaki varlıklarının sona ermesi sonrası Yemenli halkın normal yaşama dönmesi için birçok destek geliyor. Bunlardan en önemlisi ise sağlık hizmetleri. Son olarak BAE yardım kuruluşu mobil tıp kliniği batı kıyısındaki öğrenciler için harekete geçirdi.

5 BİN 400 ÖĞRENCİ TEDAVİ EDİLDİ

Mobil tıp kliniği, Batı Yakası’ndaki köyler ve uzak bölgelerdeki insanlar için birinci basamak sağlık hizmetleri ve tedavi hizmetleri sunuyor. Bölgedeki mevcut insani durumun acısını hafifletmek için çocukların, kadınların ve yaşlıların kronik hastalıklarının ve sağlıklarının takibini sağlıyor. Klinik geçtiğimiz eylül ayından beri 5 bin 400’den fazla vakaya tedavi hizmeti verdi.

Sağlık hizmetleri kampanyasının başlamasından bu yana ülkede salgın hastalıkların yayılımı azalmış uzak bölgelerdeki kurtarılmış alanlarda normal hayata dönüldüğü belirtildi.

Kaynak: Emirlik haber ajansı