Dubai Emiri, Dubai Dış İrtibat Komitesi’ni Kurdu

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum, Dubai Yabancı İletişim Komitesi ve Dubai Medya Brifinglerinin oluşumunu onayladı. Dubai Hükümet Medya Ofisi’nin girişimi işbirliği ile Dubai Dış İrtibat Komitesi’ni kurdu.

MEDYA DEPARTMANINDA BİRÇOK PROJE OLACAK

Dubai’deki en önemli sektörlerle ilgilenen bir dizi departman, kurum ve hükümet organında, Dubai’nin iddialı kalkınma eğilimlerini geliştirmek ve çeşitli alanlarda istenilen seviyelere ulaşması için Dubai’nin küresel başarılarının kapsamını genişletmeyi hedefliyor.

Şeyh Muhammed bin Raşid “Dubai Medya Brifingleri” bilgi bürosunun kapsamlı kalkınma süreciyle ilgili en önemli gelişmeler hakkında yerel, bölgesel ve uluslararası medyayı bilgilendirmeyi amaçladığını belirtti. Departmanda çeşitli alanlarda, özellikle ekonomik düzeyde, genel kalkınma çabalarını etkileyen stratejik nitelikteki en son projeler ve inisiyatifler yer alacak.

MEDYA TOPLULUĞU GÜÇLENDİRİLECEK

Dubai ana sektörlerindeki gelişimle hem iç hem de dış medya topluluğunun işbirliğini güçlendirmek için sürekli çaba sarf ediyor. Dubai’nin kalkınmada önemli bir ortak olarak benimsediği uzun soluklu yaklaşıma bağlı kalmaya devam ediyor. Departmanın internet sitesini yerel, bölgesel ve uluslararası medya topluluğuyla iletişim merkezi haline getirmek ve dünyadaki çeşitli medya organlarıyla işbirliği ilişkilerini güçlendirme hedefleniyor.

Kaynak: Emirlik haber ajansı