Nijer Cumhurbaşkanı BAE’deki Wahat Al Karama’yı Ziyaret Etti

Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou, BAE’yi ziyareti sırasında liderlerle görüşmesinin ardından BAE şehitlerinin bulunduğu Wahat Al Karama anıtını ziyaret etti.

Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou, Abu Dhabi’nin BAE şehitlerinin kahramanlık eylemlerini anmak üzere inşa edilmiş ulusal ve kültürel bir miras olan Wahat Al Karama’yı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Issoufou, anıtın girişinde, Şehitler Ailesi İşleri Dairesi İcra Direktörü Şeyh Halife bin Tahnun Al Nehyan tarafından karşılandı.

asset1544619357723

Onur merasimine katılan Issoufou, BAE’nin liderleri, halkı ve askerleri arasındaki dayanışmayı ifade eden ve birbirine bağlı 31 bölümden oluşan Şehitler Anıtı’na çelenk koydu.

Daha sonra Şeyh Halife bin Tahnun Al Nahyan’ın eşliğinde anıtı gezen Nijer Cumhurbaşkanı, BAE kahramanlarının cesaretini ve ülkenin asil değerlerini somutlaştıran farklı bileşenlerini ifade eden Wahat Al Karama’nın ayrıntılı bir açıklamasını Bin Tahnun’un kendisinden dinledi.

Ziyaret, Nijer Cumhurbaşkanı’nın ziyaretçi günlüğünde kaleme aldığı BAE’nin cesur şehitlerine gösterdiği minnettarlığı ve takdirini dile getiren bir kelime ile sona erdi.

Kaynak: Emirlik Resmi Haber Ajansı