Hindistan’ın Suudi Arabistan’dan Beklentisi Büyük

30.11.2018

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, bugün düzenlenecek G20 zirvesi öncesi Hindistan Başbakanı ile bir araya geldi. İki lider, çeşitli alanlarda işbirliğini arttırma konusunda anlaşmaya vardı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te bugün düzenlenecek G20 zirvesi öncesi Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile bir araya geldi. İki lider, ekonomik işbirliği de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliğini arttırma konusunda anlaşmaya vardı.

Hindistan Dışişleri Bakanı Vijay Gokhal, “Önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde Suudi yatırımlarında büyük bir artış bekliyoruz” şeklinde konuştu. Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Hindistan Başbakanı arasındaki görüşmeye işarette bulunarak, Krallık’ın petrol fiyatlarının istikrara kavuşmasına nasıl yardımcı olabileceği konusunun da ele alındığını ifade etti.

Gokhal, “Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Hindistan’da teknoloji, tarım ve enerji alanlarında yatırım yapmayı planlıyor. Modi’nin bildirdiğine göre yakında bir ulusal altyapı fonu için bir ön yatırımın son dokunuşları yapılacak” diye de sözlerine ekledi.

Kaynak: Şarkul Avsat