Formula E Festivali Sanatsal Bir Deneyim Yaşatıyor

Eğlence, kültür ve sanat aktivitelerinin yer aldığı Diriye’deki Formula E turunda, ziyaretçiler eşsiz deneyimler yaşadı. Ziyaretçilerin arasında Wayne Rooney ve birkaç siyasi gibi şahsiyetlerde vardı.

Formula E Gen 2 otomobillerinin ikinci eleme turu ile birlikte özel turlarla deneyimlemelerini sağladı. Jaguar I-PACE ETROPHY gibi Lüks elektrikli arabalar Formula E yolunda ücretsiz deneme turu yaptı. En popüler etkinliklerden biri olan simülasyon oyunları deneyimi de ziyaretçilerin bir hayli ilgisini çekti.

Ziyaretçiler Müzikal etkinliklere ek olarak, eğitim, inşaat ve folklor gibi birçok yönden tarihin en önemli yönlerine de tanıklık etti. Kültürel, miras alanlarını temsil eden standları ziyaret edip, geleneksel sanat ve el sanatları hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladı.

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayid, Suudi Dışişleri Bakanı Adil Al-Cubeyr eşliğinde El-Diriye’deki tarihi mahalleyi ziyaret ederek etkinliklere eşlik etti.

İngiliz futbolcusu Wayne Rooney ve birçok siyasi şahsiyetin de bulunduğu etkinliklerde Prens Abdülaziz bin Turki el-Faysal, Spor Genelkurmay Başkan Yardımcısının vesilesiyle festival ve yarışın alanını ziyaret edenler arasındaydı.

SPA