Suudi Arabistan’dan ABD’ye: Halk, Liderlerinin Arkasında

ABD Senatosu’nun Suudi Arabistan hakkındaki temelsiz iddialarına karşı tepkiler büyüyor. Suudi Arabistan Kıdemli Âlimler Konseyi, Krallığın insanlık için iyiliğe ulaşılmasında öncü rolü olduğu ifade edildi.

ABD Senatosu’nun temelsiz iddia ve suçlamalara dayanan son tutumuna ar arda tekiler geliyor.

SUUDİ HALKI LİDERLERİNİN ARKASINDA DURACAK

Kıdemli Âlimler Konseyi, Suudi Arabistan’ın, kendi iç meselelerine yönelik herhangi bir müdahaleyi, Kral Selman bin Abdulaziz ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından temsil edilen liderliğe yönelik herhangi bir saldırıyı ve egemenliği ile statüsünü zayıflatmaya yönelik herhangi bir hareketi reddeden tutumuna övgüde bulundu.

Konsey tarafından yazılı yapılan açıklamada, Suudi Arabistan’ın Arap, İslami ve uluslararası bağlamda sorumluluk duygusu ve bir mesajı olduğu vurgulanırken, adalet ilkelerinin gerçekleştirilmesi, işbirliği kurallarının sağlamlaştırılması ve insanlık için iyiliğe ulaşılmasında öncü rolü olduğu ifade edildi.

Suudi Arabistan Kıdemli Âlimler Konseyi Genel Sekreterliği, Suudi Arabistan halkının, güvenilirliklerini sorgulamadan liderlerinin arkasında durduğuna da vurgu yaptı.

Kaynak: Şarkul Avsat