Bahreyn’de Blockchain Akademi Programı Başlatıldı

29.11.2018

Bahreyn’de Blockchain konusunda profesyonel eğitim sağlayacak olan ‘Blockchain Academy’ programını başlatıldı.

Finans ve ekonomi ile ilgili çeşitli eğitimler düzenlemesi ile tanınan Bahreyn Bankacılık ve Finans Enstitüsü (BIBF), ‘Blockchain Academy’ programını başlattığını duyurdu. Söz konusu kurs sayesinde isteyenler çeşitli blockchain çalıştaylarına ve ‘ustalık derslerine’ katılım sağlayabilecek.

Enstitünün resmi internet sayfasında yayınlanan bir gönderiye göre, program resmi bir şekilde önümüzdeki yılın Ocak ayında başlatılacak. Kurs ilk olarak myLearning Key isimli eğitim sağlayıcısı tarafından yoğun bir beş günlük eğitim ve alıştırma sürecine dahil edilecek ve katılımcıları uluslararası Blockchain sertifikası için hazır hale getirecek.

BAHREYN ÖNDE GELEN TEKNOLOJİ MERKEZİ OLACAK

BIBF Yöneticisi Dr. Ahmed Al Shaikh, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu hizmetin Bahreyn’i önde gelen bilişim teknolojileri merkezlerinden birisi yapmak için yaptıkları plana ve programa da uygun olarak nitelendirdi. BIBF kurumunun IT Başkanı Ahmed Naeemi ise, söz konusu akademinin özellikle “dijital değişim planları konusunda işletmelere ve kurumlara” çok fazla yardımcı olacağını vurguladı.

Kaynak: Koinbülteni