Kral Selman 33. Cenadiriyye Ulusal Miras ve Kültür Festivali’nin Açılışını Yaptı

Kral Selman ‘Vefa ve Sadakat’ başlığı adı altında düzenlenecek 33. Cenadiriyye Ulusal Miras ve Kültür Festivali’nin açılışını yaptı. Festivalde sembolize edilen temsili Cevf ve Tebük köyü, ilgi odağı oldu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Ulusal Muhafızlar Bakanlığı tarafından ‘Vefa ve Sadakat’ başlığı adı altında düzenlenecek 33. Cenadiriyye Ulusal Miras ve Kültür Festivali’nin açılışını yaptı.

Tören, Ulusal Muhafızlar Bakanı ve Cenadiriyye Ulusal Miras ve Kültür Festivali Yüksek Komite Başkanı Prens Halid bin Abdulaziz bin Ayyaf’ın konuşmasıyla başladı.

“ATALARIN TARİHİ MİRASI VE KÜLTÜRLERİ İÇİN SADAKAT”

Bakan, Cenadiriyye Ulusal Miras ve Kültür Festivali için “Burada, vatan ve insanların birliğini temsil eden Cenadiriyye’de geçmişimize geri dönüyoruz. Bu toprakların tarihinden ilham alıyoruz” dedi.

Festivalin, bu sene ‘Vefa ve Sadakat’ başlığı adı altında düzenlendiğine dikkat çeken Bakan, “Nesiller ve uzun mücadele ile inşa yolu için vefa, ataların tarihi mirası ve kültürleri için sadakat” dedi.

TEMSİLİ CEVF VE TEBÜK KÖYÜ

Kral Selman bin Abdulaziz, ayrıca Cenaddiriye’deki Ulusal Miras ve Kültür Festivali genel merkezinde Tebük ve Cevf bölgeleri ile festivalin onur konuğu Endonezya için ayrı kurulan bölümlerin açılışını yaptı.

Kral Selman, 6 bin 500 metrekarelik bir alana, tiyatro, sergi, sahil evleri ve dükkanların da bulunduğu geleneksel Tebuk köyünün inşa edildiği bölümü ve ardından 8 bin 400 metrekarelik alana temsili Cevf köyünün inşa edildiği bölümü gezdi.

Ulusal Muhafızlar Bakanı ve Cenadiriyye Ulusal Miras ve Kültür Festivali Yüksek Komite Başkanı Prens Halid bin Abdulaziz bin Ayyaf, tüm bu ziyaretleri esnasında Kral Selman’a eşlik etti.

Şark’ul Avsat