Prens Halid bin Selman: Afganistan’da Barışın Mücadelesi Devam Edecek

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE), Afganistan barış müzakerelerinin başarılı olması için çok çalıştığını söyledi.

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE), Afganistan müzakerelerinin başarılı olması için çok çalıştığını söyledi. Ayrıca iki ülkenin Afganistan’daki tarafları bir araya getirmek, çatışmayı sona erdirmek ve bu önemli İslam ülkesinde barışı sağlamak için diyalog sürecini başlatmayı başardıklarına dikkat çekti.

Büyükelçi Halid bin Selman, “Terörü finanse eden ve bölgedeki çatışmaları destekleyen bir ülkenin tüm sabotaj ve uzlaşı kanallarını tıkama girişimlerine rağmen, kardeş Afganistan’da önümüzdeki yılın başında, güvenlik ve huzura katkıda bulunacak verimli sonuçlar göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Prens Halid bin Selman, Suudi Arabistan’ın, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman önderliğinde, Afgan halkının güvenlik ile istikrarını sağlamak ve ülkeyi savaştan kalkınmaya ve yeniden yapılanmaya götürecek kalıcı bir barışın elde edilmesi için her türlü çabayı sarfetmeye devam edeceğini de dile getirdi.

Şark’ul Avsat