Kral Selman’dan Kültür ve Birlik Mesajı

Kral Selman, 33. Cenadiriyye Ulusal Miras ve Kültür Festivali için Yemame Sarayı’nda ağırladığı misafirleri huzurunda, kültürün güvenliği artırmak ve bir arada yaşamayı pekiştirmek için önemli bir unsur olduğunu vurguladı.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Riyad’daki Yemame Sarayı’nda, 33. Cenadiriyye Ulusal Miras ve Kültür Festivali’nin misafirleri düşünür ve yazarların yanı sıra festivalin onur konuğu Endonezya’dan gelen katılımcıları kabul etti.

Kral Selman, yaptığı konuşmada, “kültürün, güvenliği artırmak ve bir arada yaşamayı pekiştirmek için önemli bir faktör olduğunu” söyleyerek, festivalin, “Suudi Arabistan’ın kültür ve mirasını yansıttığını ayrıca genç kuşakları bu mirasa duyarlı hale getirmeye ve uluslararası kültürel iletişimin tanıtımına katkıda bulunduğunu” dile getirdi.

Bu yıl, çeşitli alanlarda başarı göstermeleri nedeniyle, Kral Selman tarafından Kral Abdülaziz Madalyası’na layık görülen isimlerden Dr. Samar al-Hamud, “Devlet, oğullarına ve kızlarına yatırım yaparak onları kıymetli hale getirdi ve bu ülkenin oğulları ile kızları çeşitli alanlarda birçok başarı kazandı” diyerek Suudi liderliğine teşekkürlerini sundu.

Tunus Yazarlar Birliği Başkanı Dr. Salih el-Din el-Hammadi de, Ulusal Miras ve Kültür Festivali’nin konuklarına hitap ederek, Kral Selman himayesinde düzenlenen bu festivalin, Suudi Arabistan’ın, miras, düşünce, edebiyat ve yaratıcılık dahil olmak üzere kültüre verdiği önemin açık bir kanıtı olduğunu dile getirdi.

Şark’ul Avsat