BAE’de Çocuklar İçin Okuma Festivali

09.10.2018

BAE’de başlayan okuma festivaline 18’i Arap olmak üzere pek çok ülkeden 134 yayıncı katıldı.

Şarika Emiri Dr. Şeyh Sultan bin Muhammed Al Kasimi’nin katılımıyla bugün (18 Nisan) “Çocuklar için Okuma Festivali”nin (SCRF) 10.’su düzenleniyor.

Festival, Şarika Kitap İdaresi tarafından gerçekleştiriliyor.

18 Arap ve pek çok yabancı ülkeden 134 yayıncı, 121 ülkeden 286 yazar, şair ve edebi konuk tarafından sergilenen kitap ve edebi materyaller bulunuyor.

Ziyaretçiler, “Geleceğiniz sadece bir kitap ötede” teması altında düzenlenen okuma festivalini, 28 Nisan’a kadar Şarika Expo Center’da gezebilir.

“Şarika Çocuklar için Okuma Festivali”, sadece çocukları değil her yaştan kişiyi etkisi altına alabilecek düzeyde bir organizasyon. 2 bin 600 kitaplık kültürel  ve edebi zenginliğe sahip.

Festivale katılan kişiler arasında New York Times ve The Sunday Times’ın çok okunan çocuk klasiklerinin yazarları, 1.7 milyon YouTube abonesi olan Hintli bir aktör, yönetmen ve sosyal medya yıldızı olan Varun Pruthi,  mizah yeteneği gelişmiş,  en isteksiz okuyucuyu bile güldürebilen ABD’li ödüllü yazar Miranda Paul ve pek çok isim yer alıyor.

Festival, 286 yabancı yazarın eserlerinin yanı sıra Arap edebiyatına katkıda bulunan en popüler yazarlar ile sanatçıların yayınlarına da ev sahipliği yapıyor.