Dubai’de Yapmanız Gereken Aktiviteler

09.10.2018

Ortadoğu’nun en büyük ticaret ve turizm şehri olan Dubai, mutlaka görülmesi gereken ülkeler arasında. İşte Dubai, tatilinizde yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteler…

Dubai’deki safariye katıldığınızda kavurucu güneşin, sıcak kumların ve neredeyse hiç nemin olmadığı bu çölde oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Safari programınızı gerçekleştirecek olan acenta yetkilileri, sizi belirlenen saatte otelinizden 4×4 jeepler ile alacak. Küçük bir Dubai turunun ardından safarinin başlanacağı çöl bölgesine ulaştığında aracı kullanacak kişi, jeepin lastiklerindeki havayı biraz azaltarak safari için uygun koşullan sağlayacak. Bu, yaklaşık 1 saat süren eşsiz deneyimin nasıl bittiğini anlamayacaksınız.

DUBAİ ALIŞVERİŞ MERKEZİNİ ZİYARET EDİN

Kapladığı yer itibari ile dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall’da alışveriş yapmanın yanı sıra içinde bulunan sualtı hayvanat bahçesini ve akvaryumu gezebilir, gerçek bir dinazor fosiline tanık olabilirsiniz. Ya da dilerseniz buz pistinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

DUBAİ MIRACLE GARDEN’DE GEZİNTİYE ÇIKIN

En çok ziyaret edilen turistik yerlerden biri olan ve dünyanın en büyük çiçek parkı olan bu parkta, tam 45 milyon çiçek bulunuyor. Bu muhteşem parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

EMIRATES ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE KAYAK YAPIN

Devasa Mail of Emirates bünyesinde, alışveriş yaptıktan sonra bir kayak arası verebileceğiniz gerçek kardan yapılmış bir kapalı kayak merkezi bulunduruyor. Ski Dubai, Emirates Alışveriş Merkezi’nin içerisinde, 22 bin 500 metrekare büyüklüğünde ve neredeyse en iyi kayak merkezleriyle yarışacak derecede özelliklere sahip.

PLAJLARIN TADINI ÇIKARIN

Pırıl pırıl bir denizin şehrin içinde olduğunu düşünün. Çünkü Dubai’de plajlar gerçekten öyle. Yani hem deniz tatili yapıyorsunuz hem de şehri yaşayabiliyorsunuz.

GOLF PİSTLERİNİ KEŞFEDİN

Golf sporu, Dubai’de büyük bir tutku haline geldi. Golf oynamayan insanlar için bile, hem kulüp binalarının mükemmel mimarileri açısından hem de çölün başarılı bir biçimde yeşillendirilmesinin ve düzenlenmesinin güzel örneklerini görmek için Dubai’deki golf kulüpleri ziyaret edilmeye değer. Mutlaka bir gününüzü buna ayırın.