BAE ve Pakistan Resim Sergisinde Buluştu

Pakistan BAE Büyükelçisi, İngiltere’de yaşayan sanatçı Mona Naqsh’ın “Meditatif Trans” başlıklı özel resim sergisinin açılışını yaptı. Serginin öne çıkan teması ise, BAE Ulusal Günü oldu.

BAE’de düzenlenen Mona Naqsh’ın “Meditatif Trans” başlıklı resim sergisine katılan Pakistan BAE Büyükelçisi Muazzam Ahmed Han, sergi için şunları ifade etti:

“Mona Naqsh’ın özellikle renk tercihi ve ışık ve uzam oyunları beni büyüledi. Bu sergi, BAE Milli Günü’ne ait bir kutlamadır. Bu sanat ve kültür merkezine bir övgü kaynağıdır”

İngiltere’de yaşayan ve çiçeklerin ince farklarını yeniden oluşturmada uzman olan Pakistanlı sanatçı Naqsh, 32 seçme eserini bu sergide ziyaretçilerine sundu.  Sergiyi, Abu Dabi merkezli Sanat ve Kültür Örgütü’nden Ayesha Imtiaz projelendirildi ve düzenlendi.

Moazzam Ahmad Khan, Ambassador of Pakistan to the UAE, is seen looking at the works by Pakistani Artist Mona Naqsh, after Ambassador inaugurated her Art Exhibition-‘Meditative Trance’, at Etihad Modern Modern Art Gallery in Abu Dhabi on Saturday evening. Photo: Abdul Rahman/Gulf News (story: Ashfaq)

“ESERLER TAKDİR EDİLESİ DOĞALLIKTA”

Naqsh ve çalışması hakkında konuşan Imtiaz, “Mona Naqsh çalışmalarını ilk kez Abu Dabi’de sergiliyor. Bu sergi, Abu Dabi sanat uzmanları için Naqsh’ın sanatına ve eserlerine birlikte bakabilmenin mümkün olabildiği nadir etkinliklerden biri. Her resmin ortaya koyduğu giriftliği ve doğallığı takdir edeceğinizden eminiz” açıklamasında bulundu.

Naqsh’ın eserlerini Abu Dabi’de özel olarak görmek isteyen ziyaretçiler, randevu alarak gitmeleri gerekiyor.

Kaynak: Gulfnews