Bir Ay Sürecek Maskat Festivali’nde Her Şey Var

Umman’ın başkenti Maskat’ta 10 Ocak’ta başlayacak olan festivalde Umman kültürü tanıtılacak. Otuz günlük festivalde ziyaretçileri eğlendirecek bir dizi kültürel ve sportif etkinlik gerçekleşecek.

Maskat Belediyesi toplumun pek çok kesiminin zevkine hitap edecek özel aktiviteler ve etkinlikler düzenleneceğini söyledi.

MİRAS KÖYÜ KURULACAK

Etkinlikler için ana mekânlar Amerat Park ve Nasim Bahçeleri olacak. Belediye ayrıca 16-21 Şubat tarihleri arasında Umman Gezisi de düzenleyecek.

Amerat Park’ta kurulacak Miras Köyü, Sultanlığın 30 ilinden temsilcisini karşılayacak. Köyde halk dansları, popüler oyunlar, geleneksel sanatlar, yerel mutfak, el işleri pazarı, buhur ve koku pazarı olacak. Bir kaynağa göre “Etkinlik mekânında halk için ticari sergiler, eğlence parkı, havai fişek gösterisi ve pek çok interaktif etkinlik olacak.”

ARD ARDA KONSERLER DÜZENLENECEK

Bunların dışında hükümet kurumları ve dernekleri için ayrı bir köşe kurulacak ve burada performanslar, konserler, restoranlar ve rehberler eşliğinde etkinlikler düzenlenecek. Nasim Bahçeleri’nde de ticari bir sergi, miras bölümü, çocuk tiyatrosu, eğlence parkı, havai fişek gösterileri, hükümetin el işi derneklerinin köşkleri, tiyatro etkinlikleri ve sanatsal performanslar olacak.

Kaynak: Maskat Daily