Dünyanın En Uzun Otelleri BAE’de

10.10.2018

Dünyanın en yüksek 6 otelinin neredeyse tamamı Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de er alıyor.

Oteller arasındaki rekabet ve zirvede kalabilme eğilimi müşterilerine de olumlu yansıyor. Günümüz otelleri bulundukları bölgenin en gözde alanlarında yer alıyor. Uçsuz bucaksız okyanus manzarası veya şehrin en yüksek bölgesinden ışıltılı yaşantısı. Butik otellerden farklı olarak ihtişamlı yüksek otellerden oluşturduğumuz bir liste var sırada.

Dünyanın en yüksek otelleri bulundukları şehrin her bölgesinden rahatlıkla gözlenebiliyor. Hepsi birbirinden lüks olanaklara sahip. Dünyanın En Uzun Otelleri Herkesin tercih ettiği otel, zevkine göre farklılık gösterebilir. Kimileri şehir otellerini tercih ederken, bazıları deniz ve kumsala sahip sıcak bölgelerdeki otelleri tercih eder. Ama çoğu otelin ortak noktası lüks olanaklara sahip olmasıdır. Oteller arasındaki rekabet ve zirvede kalabilme eğilimi müşterilerine de olumlu yansıyor. Günümüz otelleri bulundukları bölgenin en gözde alanlarında yer alıyor. Uçsuz bucaksız okyanus manzarası veya şehrin en yüksek bölgesinden ışıltılı yaşantısı. Butik otellerden farklı olarak ihtişamlı yüksek otellerden oluşturduğumuz bir liste var sırada. Dünyanın en yüksek otelleri bulundukları şehrin her bölgesinden rahatlıkla gözlenebiliyor. Hepsi birbirinden lüks olanaklara sahip.

State Tower- Bangkok Tayland

Bangkok’ta bulunan, State Tower 2001 yılında tamamlanmıştır. Bina 68 katlı 246 metre boyu ile Tayland’ın 3. yüksek binasıdır ve 2. en uzun kulesidir. 5 yıldızlı lüks otele, “Lebua” da denir. Otelde havuzlar ve fıtness merkezleri gibi tüm modern özellikler var. Ayrıca dünyanın en yüksekte bulunan restoranı Sirocco’da burada bulunuyor.

Four Seasons Otel – Miami

Miami’deki Four Seasons Hotel süper bir kulede yer almaktadır. Kule, yerden çatıya kadar 238 metre yüksekliğe sahip. Bina, 2003 yılında tamamlandığında Miami’de bulunan ve o bölgenin en yüksek binası olan Güneydoğu Finans Merkezini geçti. İnşaat için toplam 379 milyon dolar harcanıldı. Odaların fiyatı gecelik 500 – 1.000 dolar arasında değişiyor.

Trump Ocean Club International Otel&Tower – Panama

Trump Ocean Club International Hotel&Tower, Panama’da bulunuyor ve ünlü iş adamı Donald Trumpa aittir. Bina, bütün bir mahallenin nüfusunun sığabileceği kadar büyük. 185 bin metrekare alanında devre mülkler, park yerleri, restoranlar, mağazalar, iş merkezi ve casino vardır. 70 katlı ve 253 metrelik otelin inşası 400 milyon dolar maliyetindedir.

Grand Lisboa – Macau Çin

Macau’daki Grand Lisboa, Hong Kong mimarları Dennis Lau ve Ng Chun Man tarafından tasarlanmıştır. 52 katlı otel, 260 metre uzunluktadır ve 2007 yılında tamamlanmıştır. Otel, bir kumarhane, restoran ev ve yüzlerce lüks odaya sahiptir. Otel, Macau şehrindeki en büyük, dünyanın ise 118. yüksek binasıdır.

The Address Downtown – Dubai

Dünyanın en yüksek 6 otelinin neredeyse tamamı Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de er alıyor. Bu bölge, yapay yerleşim adalara yaptığı gösterişli otellerle 10 yılda oldukça gelişti. The Address Downtown Dubai Otel, kristal berraklığında okyanusun kumlu sahillerinde yer alan Dubai’nin en yüksek binalarından biridir. Kule 63 katlıdır ve 302 metre yüksekliğindedir

Baiyoke Tower II – Bangkok

Tayland’da bulunan Baiyoke Tower II, çevresindeki mütevazı ofis binalarının yanında adeta dev gibi duruyor. 8 milyondan fazla insanın yaşadığı kentin en yüksek binası konumundadır. Baiyoke Sky Hotel, Güneydoğu Asya’daki en yüksek otel ve dünyadaki 7. uzun oteldir. Bina 303 metre ve 85 katlıdır. Bu inşaatın maliyeti 300 milyar dolardan fazladır.

Jumeirah Emirates Towers Otel – Dubai

1996 yılında başlatılan ve 2000 yılında tamamlanan Jumdifeh Emirates Tower Otel 309 metre uzunluğundadır. Otel 56 katlıdır kHüinyanın en zengin misafirlerinin taleplerine hitap eden 40 lüks suitegSıiptir. Dünyanın 48. yüksek binası olarak yer alıyor. Ayrıca en büyülfSI. otel olma özelliğindeki binş, gökdelen olarak 2000 yılında tamamlanmıştır.

Burj Al Arab – Dubai

Dünyanın 3. en yüksek binası Dubai’deki Burj Al Arab, şehrin önde gelen otelleri arasındadır. Yapı, özel bir köprü ile bağlanmış Jumeirah Beach yakınlarındaki yapay bir ada üzerinde duruyor. 28 katlı otel, dünyada 12. en pahalı otel fiyatlarına sahip. Ayrıca Royal Süite de dahil olmak üzere 200 süite müşterilerin tercihleri arasındadır.

JW Marriott Marquis – Dubai

Dünyanın en yüksek oteli JW Marriott Marquis Dubai 355 metre yüksekliği ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alıyor. Otel, 4 Cumhurbaşkanlığı süiti olmak üzere 1.600 oda, 14 restoran, sağlık kulüpleri, kaplıcalar, sayısız bar ve mağazaya sahiptir. Bir oda gecelik 280 dolardır. Tabi ki yüksek fiyatı size eşsiz bir manzara sunacaktır.