Kral Halid Üniversitesi ARGE İçin 40’tan Fazla Anlaşma İmzaladı


Suudi Arabistan’daki Kral Halid Üniversitesi, 2017 yılından bu yana, ortak kalkınma programlarının araştırma ve çalışmalar yoluyla geliştirilmesi için Asir ve diğer illerdeki çeşitli sektörlerden kuruluşlarla 40’ın üzerinde işbirliği anlaşması imzaladı.

Cidde’den gelen açıklamada, Kral Khalid Üniversitesi’ndeki (KKÜ) Araştırma ve Danışma Merkezi, Krallığın gelişme hedeflerine ulaşmak için tüm yaşam alanlarında araştırma faaliyetlerini artırmak konusunda her türlü çabayı gösterdiği ifade edildi.

Üniversite, 2017 yılındaki kuruluşundan bu yana Asir ve diğer illerdeki çeşitli sektörlerden kuruluşlarla 40’ın üzerinde işbirliği anlaşması imzaladı.

Merkez’in Başkanı Dr. Hasan Ahmed Al-Tale araştırma tesisinin özel ve yardım kurumları yanı sıra askeri, güvenlik ve devlet kurumları ile anlaşmalar imzalandığını söyledi.

HEDEFİMİZ 2030 LİDERLİĞİ TARAFINDAN BELİRLENEN KAYNAKLAR

Dr. Hasan Ahmed Al-Tale, KKÜ’nun, şu anda İngiltere ile devam etmekte olan kalkınma sürecini güçlendirmek ve ülkenin “Hedef 2030” liderliği tarafından belirlenen hedeflere ulaşmak için elindeki tüm kaynakları kullanmak istediğini söyledi.

Al-Tale’in işbirliği alanlarının bilimsel programlar, etkinlikler, organizasyonlar düzenlemek ve ortak kalkınma programları, araştırma ve çalışmalar yoluyla bu sektörlerin geliştirilmesine katkıda bulunmayı içerdiğini söyledi.

Merkez, kamu ve özel sektör kurumları ile ortaklık yapmaktan sorumlu organ olarak hareket etmenin yanı sıra, dış sektörlere belgelenmiş yasal sözleşmeler yoluyla sağlanan araştırma, danışmanlık ve hizmetlerin yönetiminde ve uygulanmasında KKÜ’nün ana temsilcisidir.

Kaynak: Arabnews