Tarih Kokan Kassım Bölgesi’nden Gizemli Fotoğraflar

Suudi Arabistan’da restore edilen Kassım bölgesi, zanaatkarların katılımından sonra turist çekmeye başladı.

Restorasyon projelerinden sonra gelen birçok ziyaretçi, Kassim’deki üretken ailelerin ve esnafların faaliyetlerine katkıda bulunarak, miras kasabasında ve tüm merkezde mevsimsel aktivite ve ekonomik hareketlilik yarattı.

1115 YILINA UZANAN TARİH

Bölgeye etkinlikler sırasında ürünlerini tanıtmak için 130’dan fazla üretken aile ve 15’ten fazla el sanatçısının katılımı, zanaat ürünlerine olan ilgiyi arttırdı.

Uzmanlar şehrin bir turistik cazibe merkezi olmakla birlikte yaklaşık hicri 1115 yılına kadar uzanan eşsiz tarihi ve mimarisi nedeniyle, Suudi Arabistan’daki en önemli miras alanlarından biridir.

Turizm ve Ulusal Miras Genel Kurumu, hicri 1428’deki Uzmanlar Belediyesi restorasyonu üzerine yapılan çalışmaların başlangıcından bu yana kalifikasyon ve işletme aşamalarında bölgeye teknik ve maddi destek sağladı. Kurum turizm mirasının ve kentsel miras alanlarının geliştirilmesine hizmet eden projelerde yatırım ve istihdam aşamasına taşımak için uzmanlar ile işbirliği yaptı.

Fotoğrafçı Abdullah Al-Eidi ve Sahl Al-Ghannam, Ulusal Turizm ve Ulusal Miras Kurumu’ndaki Suudi Renkler programı adına bölgeyi fotoğraflayarak köyün mirasına yeni bir bakış getirdi.

Kaynak: Al Arabiya