BAE Lehaj’a İnsani Yardım Gönderen İlk Ülke Oldu

Bazı inşaat şirketlerinin sahipleri tamamen BAE Kızılay’ı tarafından finanse edilen projeler yürütüyorlar bu projelerdeki tüm işçiler ise bölge halkından. Bölge sakinleri, BAE yardım konvoyunun gelmesinden mutluluk duyduğunu belirtti ve sağlık ihtiyaçlarını karşılama çabaları için teşekkür etti.

BAE Kızılayı, Yemen’deki Lehaj eyaletindeki Al-Mesaimer Müdürlüğüne halkın yardım ve acil ihtiyaçlarını karşılama çağrısına yanıt olarak bir yardım ekibi ve sağlık ekibi konvoyunu gönderdi

Lahj’a Yapılan Gıda ve Sağlık Yardımları Halkı Çok Memnun Etti

Tehlike çağrısına cevap veren ilk insani yardım örgütü olan BAE Kızılayı tarafından yönetilen yardım konvoyu, bölge sakinlerinin ihtiyaçlarını kapsayan çeşitli gıda maddeleri içeriyor. Ekibin beraberindeki sağlık ekibi, özellikle yetersiz beslenmiş çocuklar için sağlık hizmeti sağlayacak.

Emirlik Kızılayı’nın Yardımları ile Bu Bölgeye İnsani Yardım Yapan İlk Ülke BAE Olmuş Oldu

Al-Mesaimer Genel Müdürü, BAE Kızılay Konvoyu’nun gelmesini memnuniyetle karşıladı ve BAE’nin insani yardım kolu Kızılay aracılığıyla aktif insani rolünü takdir etti.

Bölge sakinleri, BAE yardım konvoyunun gelmesinden mutluluk duyduğunu belirtti ve ayrıca Kızılay’a yardım çağrısına cevap verme ve yiyecek ve sağlık ihtiyaçlarını karşılama çabaları için teşekkür etti.

Kaynak: Emirlik Resmi Haber Ajansı- WAM