Suudi Arabistan ve Umman Arasında Önemli Görüşme

12.10.2018

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Ummanlı mevkidaşı Hammud el- Busaidi ile her iki ülkedeki arasındaki güvenlik işbirliğini görüşmek üzere bir araya geldi.

Körfez güvenlik işbirliğinin güçlendirilmesine katkıda bulunma, bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasını destekleme konusunda her iki taraf da görüş alışverişinde bulunmanın önemini vurguladı.

Görüşmede, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Dr. Nasır el-Davud, Devlet güvenlik şefi yardımcısı Abdullah el-İsa, Sınır muhafızları direktörü Avad Al-Belevi, Güvenlik İşlerinden Sorumlu Bakan Müsteşarı, Baş müzakereci Muhammed el-Muhanna, Suudi Arabistan’ın Umman Büyükelçisi İyd es- Sekafi ve iki ülkenin İçişleri Bakanlıkları’ndaki bir takım üst düzey yetkililer hazır bulundu.

Şarku’l Avsat’ın haberine göre, Suudi Arabistan İçişleri Bakanı, ayrıca Maskat’ta, Umman Sultanlığı Kraliyet Ofisi Orgenali Sultan en- Numani ile bir araya geldi. Görüşmede iki ülke arasında ortak ilgi konusu olan bir dizi mesele ele alındı.