Dubai’de İş Arayanlara Ücretsiz Yemek İmkanı

17.10.2018

Dubai’de restoran sahibi Kamal Rizvi, iş arayanlara bedava yemek imkanı sunuyor.

Dubai’deki Pakistanlı-Kanadalı girişimci Kamal Rizvi, bir restoran işine biraz daha fazla hayırseverlik ekleyerek işini biraz farklı yapıyor.

Dubai’de Silikon Vadisin’de bulunan Kebab Shop, yiyecek dışında reklam yapmak için değil, iş arayanlara ücretsiz yemekler sunan restoran. Dükkan sahibi ise şöyle diyor: “Eğer işsiz iseniz ve iş arıyorsanız, bize bir yemek için uğrayın. Bunu hayırseverlik olarak düşünmeyin, her fırsatta bize geri ödeme yapabilirsiniz.”

‘BİR SÜRE SONRA GELMEYİ BIRAKTI’

Bir yıldan fazla bir süre önce, restoranın DSO şubesine sahip olan Kamal Rizvi, bu girişimin başlatılmasına yol açan bir olay olduğunu söyledi. “Bizi günlük olarak ziyaret edecek bir çift müşterimiz vardı ve burada yemeklerini yedikten sonra restoranımızda iyi vakit geçiriyorlardı fakat bir süre sonra, birisinin gelmeyi bıraktığını fark ettim. .”

Sorgulama üzerine Rizvi, erkeğin işini kaybettiğini ve harcamalarını azaltmak için restoranda yemek yemediğini söyledi. “Bunu duyduğuma üzüldüm ve arkadaşına buraya gelmeye devam etmesini ve eskiden olduğu gibi gelip yemek yemesini istedim. İş bulduktan sonra geri ödeyebileceğini belirttim.”

Ne kadar sıklıkla restoranın müşterilere ulaştığını sordu Rizvi şöyle dedi: “Bazen rastgele geliyorlar, bazen günde bir ya da iki gün bile bir grup üç ya da dört arkadaş alıyoruz ama çoğu kez tekrar tekrar gelmiyorlar. restoranın bir köşesinde utanarak ve onlara diğer müşterilerimiz gibi hizmet ediyoruz. Birçoğu öylesine bunalmışlar ki kağıt peçete üzerine notlar yazıyorlar ve masaya bırakıyorlar.”

‘MUTLULUK VE BARIŞ DUYGUSU’

Pakistanlı-Kanadalı girişimci Kamal Rizvi, bu inisiyatifle yaşadığı mutluluğun ve barışın var olduğunu söyledi. “Bana günde birkaç insanı beslemek bana çok pahalıya mal olmuyor çünkü Yüce Allah beni rahatlatmaya yetecek kadar vermişti ve bir ya da başka bir şekilde insanlara hizmet edebileceğimde hissettiğim bir tamamlanma ve huzur duygusu var.”

Herkes için umut mesajını veren Rizvi şöyle dedi: “Restoranların birkaç yüzdesi bile topluma bu şekilde katkıda bulunuyorsa, kimse zarar görmeyecek, sadece daha mutlu ve sağlıklı olacaktır.”

Rizvi ayrıca Pakistan’ın Karaçi kentinde benzer bir şey başlatmayı planlamakta, bunlardan yiyecekleri toplamak ve ihtiyaç sahipleri arasında dağıtmak için restoran ve ziyafet salonlarıyla bağ kurmak istemektedir.

Kaynak: Khaalij Times