BAE Kalıcı Değerler Oluşturmaya Devam Ediyor

Dubai Hâkimi Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum’un çölün ortasında kültürel bir anıt olarak inşa ettirdiği Aşk Gölü, BAE için en güzeli, hoşgörüyü, sevgiyi, şefkati ve geçmişten geleceğe intikal edecek kalıcı mirası gösteriyor.

BAE soylu değerlerini ölümsüz kılıyor, topraklarında Kurucu Lider Şeyh Zayidle birlikte inşaa edilen asil ilkeler kalıcı değerlerin küresel başkenti BAE’nin kökenlerinin kanıtı olmaya devam etmekte.  Bu değerler Al Karama Oasis’ten Aşk Gölüne dek yüksek ve çoğu insan için parlak, görkemli alanlar da sembolize ediliyor.

Vahat El Kerima Şehitlerin Ebedi Uykusunu Estetikle taçlandıran Bir Mekan Olarak BAE’nin Kalıcı Değerlerinin Bir Göstergesi

Bunların tümü, bilge lider Şey Zayid’in rehberliğinde BAE’nin hoşgörü, sevgi, verme ve inşa etme yeteneğini yansıtıyor. Tüm bunlar insanları her yönden her karede yapılan aktivitelerle bir araya getirmeye çalışan Emirlikte somuta bürünüyor. Çünkü iletişim, anlayış, bir arada yaşama ve açıklığın en iyi yolu bu değerlerden geçiyor.

Bu gerçekleştiğinde, insanlar onları bir araya getiren şeyin, onları ayıracak olandan daha iyi ve daha iyi olduğunu keşfeder. Basmakalıp düşünceler düşer, önyargılar kalkar ve aşırılık yanlısı fikirler kaybolur.

BİR KÜLTÜREL ANIT OLARAK AŞK GÖLÜ VE KALICI SEVGİ

Aşk Gölü BAE’nin Sevgi ve Hoşgörü Eksenindeki Değerlerinin Bir Temsili

 

Dubai Hâkimi Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum’un, çölün ortasındaki kültürel bir anıt olarak inşa ettirdiği Aşk Gölü, çölün ortasında kültürel bir anıt olarak en güzeli, hoşgörüyü, sevgiyi şefkati ve ulusun devraldığı mirası gösteriyor.

Göl, Bahreyn Kral’ı Hamad bin İsa El Bahreyn, Şeyh Muhammed ile bin Raşid Al Mektum ve Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan’ın bir araya gelerek oluşturduğu kardeşçe bir zirveye de ev sahipliği yaptı. Zirveyi değerlendiren BAE devlet başkan yardımcısı Şeyh Muhammed Raşid Al Mektum. “Kardeşler yalnızca zamanı değil sevgiyi de arttırır” diyerek bu zirvenin ruhunu özetlemiş oldu.

Kaynak: Al İttihat