Dubai Dünya Ticaret Merkezi’ni Yarım Milyon Kişi Ziyaret Etti

2018 yılında yarım milyondan fazla insan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’ni (DWTC) ziyaret etti. Bu rakam, 2017 yılına göre yüzde 7’lik bir artış sergiliyor.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi (DWTC), 2018 yılında yarım milyondan fazla insanın düzenledikleri etkinliklere katıldığını duyurdu. Bu rakam 2017 yılına göre yüzde 7’lik bir artış gösteriyor.

DWTC Mekân Hizmetleri Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Mahir Julfar, konu ile ilgili şunları söyledi:

“DWTC yıllık tüketici ve eğlence etkinlik takvimi, dünyanın her yerinden gelen binlerce  maceraperesti, süper hayranları, spor hayranlarını ve müzik severleri çekmeye devam ettiği için MICE (Toplantılar, Teşvik Etkinlikleri, Konferanslar ve Fuarlar) sektörünün önemli bir bileşeni haline gelmiştir. Gelecek yıla girerken şehrin heyecan verici çok kültürlü dinlence ve eğlence önerilerine unutulmaz etkinlikler, şovlar ve festivaller serisi ile katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz.”

DWTC’nin 2018 yılında düzenlediği etkinlikler arasında Middle East Film & Comic Con, Modhesh World, Carpet Oasi, Disney on Ice, Cirque Du Soleil, Dubai Sports World, Dubai Muscle Show ve Amerikalı Komedyen Dave Chappelle’nin Gösterisi bulunuyordu.

DWTC, Haziran ayında yayınlanan bir ekonomik etki değerlendirme raporuna göre 3.4 milyar Dolar gelir elde ettiğini, bunun da Emirliğin GSMH’sinin yüzde 3.3’ünü oluşturduğunu açıkladı. DWTC’nin büyük ölçekli etkinliklerinin toplam ekonomik çıktısı 6 milyar Dolardır ve bunun yüzde 57’si yerel ekonomi içerisinde tutulmuştur. Rapor 2015 yılına göre yüzde 8’lik bir artış olduğunu da belirtmektedir.

Kaynak: Arabianbusiness