Dubai de ‘Benzeri Görülmemiş’ Mülk Anlaşmaları

Dubai Arsa Dairesi Genel Müdürü Sultan Butti bin Mecren, emirliğin yeni yılın son döneminde 2.000’den fazla mülk işlemine tanık olduğunu söyledi. Bin Mecren, bunun başlaması beklenen gayrimenkul sektöründe yükselen bir dalganın olumlu bir göstergesi” olduğunu söyledi.

Dubai Arsa Dairesi (DLD), 2018 yılının son 10 gününde 19 milyar AED (5,1 milyar $) değerindeki emlak anlaşmasıyla “görülmemiş bir büyüme” kaydetti.

DLD genel müdürü Sultan Butti bin Mecren, emirliğin yeni yılın son döneminde 2.000’den fazla mülk işlemine tanık olduğunu söyledi.

Bin Mecren, rakamların “yeni yılda başlaması beklenen gayrimenkul sektöründe yükselen bir dalganın olumlu bir göstergesi” olduğunu söyledi.

Mecren: “Bu faaliyet, Dubai’nin emlak sektörünün çekiciliğini, özellikle BAE Başkan Yardımcısı ve BAE Başbakanı Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum’un Dubai’yi tercih edilen yatırım hedefi haline getirmek için yakın zamanda açıkladığı yasa ve yatırım teşviklerinden yararlanan alıcı ve yatırımcıların talebini teyit ediyor. Kısa sürede yapılan bu işlemler, özellikle Expo 2020 hazırlıkları ışığında, emlak piyasamıza duyulan güveni yansıtıyor. ” Yapılan işlemler, özellikle Expo 2020 hazırlıkları ışığında, emlak piyasasına duyulan güveni yansıtıyor.

17-30 Aralık tarihlerinde toplam 2.081 satış, ipotek ve diğer işlemler, 24 Aralık’ta yaklaşık 3.6 milyar AED değerinde işlemle sonuçlandı.

Tüm arazi, bina ve birim işlemlerin toplamı olarak, El Warsan First, 200 milyon işlemle ilk sırada yer aldı, onu Bussines Bay takip etti 111 milyon AED değerinde 115 işlem gerçekleştirildi.

Kaynak: Arab Bussines