Dubai’nin Geleneksel Hibrit Abra’sı Test Sürüşüne Başladı

Dubai’nin güneş enerjisi ve pille çalışabilen yeşil renkteki ilk “Hibrit Abra”sı deneme sürüşlerine başladı. Dere boyunca seyahat etmek isteyenler 0.52 Dolar’a bu zevki yaşayabilirler.

Dubai Cumartesi günü yaptığı açıklamada, güneş enerjisi ve pille çalışan ve emirliğin geleneksel ahşap teknesi olan ilk “yeşil” Hibrit Abra’nın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

BAE haber ajansı WAM’a göre, genellikle benzinle çalışan bu geleneksel ahşap teknede, güneş enerjisi panelleri ve onları şarj etmek için bir bekleme jeneratörünün haricinde 26 pil bulunuyor.

20 yolcu kapasitesine sahip ve yerel halk tarafından dereyi geçmenin bir yolu olarak kullanılan “Hibrit Abra”, yeni modeliyle birlikte, artık cep telefonlarını şarj etmek için USB bağlantı noktaları gibi çeşitli modern gereksinimler de içeriyor.

Dubai’nin Karayolları ve Ulaştırma İdaresi, Hibrid Abra’nın ilk test çalışmasını gerçekleştirdi ve deneme sürüşleri bir süreliğine devam edecek.

Ulaşım Otoritesi Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanı, Mattar Al-Tayer, “Hibrit Abra’nın deneme çalışması, sürdürülebilir kalkınma için yeşil ekonomiyi destekliyor” açıklamasında bulundu.

Dere boyunca seyahat etmek isteyenler 0.52 Dolar’a bu zevki yaşayabilirler.

Kaynak: Arabnews