Şarika Birinci Çocuk Koruma Forumu 14 Ocak’ta gerçekleşecek

Şarika Çocukluk Koruma Ağı SCPN, Sharjah Çocuk Koruma Forumu’nun 14 Ocak’ta Sharjah Belediyesi Tiyatrosu’nda “Çocukların Korunması Herkesin Sorumluluğu” sloganıyla gerçekleşeceğini duyurdu.

“Şarika Çocuk Dostu Şehir” SCPN, Şarika Ofisi ile işbirliği içinde, ülkedeki çocuk koruma alanlarında çalışan kurumların deneyimlerini vurgulamak ve bu alanda çalışan kurumlar için bir buluşma noktası sağlamak için etkinlik düzenleyecek. Forumda, devlet düzeyinde çocuk koruma alanında çalışanların ve çocuk koruma ile ilgilenenlerin yanı sıra devlet kurumları ve özel kurumlar hedefleniyor. Forum, güvenlik, eğitim, çocuk hakları, sosyal ve medya da dahil olmak üzere çeşitli etkinliklere odaklanarak, çocuk koruma dünyasındaki pratik deneyimleri gözden geçirme gibi iki çalışma oturumundan oluşuyor.

SCPN Mütevelli Heyeti üyesi Hanadi el Yafie, “SCPN ilk gününden beri planlarını hazırlamak, görevlerini ve amaçlarını tanımlamak için çalıştı. Çocuğun, toplumun temeli ve geleceği olduğu bir kültürün oluşturulmasında hedeflerine ulaşılmasına katkıda bulunan uzmanlığa, niteliğe ve bilgiye sahip. ”

SCPN Genel Müdürü Aişa Abdullah Bin Ali, forumun, 2019 yılı sonuna kadar çocukluğun korunmasında Arap dünyasında ilk olma ağının vizyonunu gerçekleştirmeye katkı sağlayacağını söyledi.

Kaynak: Sharjah24