BAE Petrol Üretim Kapasitesini Arttırıyor

05.11.2018

BAE’nin enerji devi ADNOC, petrol üretim kapasitelerini 2030 yılının sonunda 5 milyon varil seviyesine çıkaracaklarını açıkladı.

BAE’nin enerji devi Abu Dhabi Ulusal Petrol Şirketi (ADNOC) petrol üretim kapasitelerini 2020 yılı sonunda 4 milyon, 2030 yılına kadar 5 milyon varil seviyesine çıkarmayı planladığını açıkladı.

ADNOC, Abu Dhabi Yüksek Petrol Komisyonu’nun (SPC) kendileri tarafından hazırlanan yeni entegre gaz stratejisini ve 2019-2023 yılları arasında sermaye yatırımı planını onayladığını da açıkladı. SPC, ADNOC ‘nun beş yıllık büyüme planını desteklemek için 132.33 milyar Dolar tutarında anlaşma imzaladı.

ADNOC, konvansiyonel olmayan gaz rezervleri de dahil olmak üzere diğer gaz kaynaklarının ortaya çıkarılacağı keşif faaliyetlerine devam edecek.

ADNOC Genel Müdürü Sultan el-Jaber, “Yeni rezervlerin, gaz kaynaklarının geliştirilmesinde yapacağımız önemli yatırımlar, BAE’nin enerji üretimi ve endüstriyel kullanıma yönelik artan talebini rekabetçi bir şekilde karşılayabilmesini sağlayacak” dedi.

Kaynak: Al Arabia