Cubail’deki Kuş Cıvıltıları Suudilerin Ruhunu Dinlendiriyor

Göz kamaştırıcı güzellikleri ve ruhu dinlendiren hoş sesleriyle şarkılar söyleyen kuşlar, Suudi Arabistan’daki Cubail kuş parkında, parlak tüylerinin sergiledikleri senkronize hareketlerle ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

Parkın direktörü İbrahim el-Arabi, dünyada nadir bulunan ve nesli tükenmekte olan 30  kuş türüne ev sahipliği yaptıklarını ifade etti. Söz konusu kuş türlerinin Brezilya, Endonezya, Tanzanya, Orta Amerika, Hindistan ve Amazon ormanlarından getirildiğini söyledi.

Birçok kuş türünü tanıtan el-Arabi, “Bu kuşlar, dünyada en iyi üçüncü olan Blauvrntad Jaco da dahil olmak üzere nadir bulunan kuşlardır. İnsanlar ile iyi bir şekilde konuşabilmekte ve eşsiz sesleriyle dans figürleri sergilemektedirler” dedi.

Parkta bulunan kuş türleri ise şöyle: “Kabuk Toukan, Cockato, Cape Barrot Amazoni, Tavus Kuşu, Coco, Migra Mitchell, Catuna Macao, Haru Liquin, Macao ve Torakawa.”

Bu parkta ayrıca, binlerce kuş sever ziyaretleri esnasında birçok etkinlikle de vakit geçirebiliyorlar. Etkinlikte şahinler, Arap şiiri, Suudi folkloru, çocuk parkı, çocuk bahçesi, kelebek parkı ve zorlu oyunlar köşesi gibi çeşitli gösteriler de yer alıyor.

Kaynak: Al Arabiya