Geleceğin Araçları Abu Dabi’de

09.11.2018

Ulaştırma Dairesi Başkanı Ziyad bin Muhammed bin Zayid Al Nehyan, Abu Dabi’de Geleceğin Araçları Forumu’nun açılışını yaptı.

Şeyh Ziyad bin Muhammed bin Zayid Al Nehyan, “Akıllı teknoloji, akıllı liderlik vizyonunun bir sonucudur. İleri teknolojiyi kullanarak güvenlik sistemimiz üst düzeye yükselecek ve daha ferah bir ortam sağlayacağız.  Bu son teknoloji araçlar Abu Dabi Emirliği’ndeki ulaşımın geleceği üzerinde de önemli bir olumlu etkisi olacaktır.” dedi.

Ulaştırma bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen etkinlik akıllı araçların üretimi konusunda uzmanlaşmış 450 uzman personeli ağırladı.

Metroloji Genel Müdürü Abdullah Al Mu’aini, Körfez İşbirliği Konseyi’nin, altı ülkeye dağıtılacak elektrikli araçlar için BAE projesini onayladığını söyledi.

Saadiyat Adası’ndaki St. Regis Abu Dabi Oteli’nde düzenlenen etkinliğe üst düzey yetkililer, uluslararası ve bölgesel hükümet temsilcileri ve seçkin iş adamları katıldı. Etkinlikte ziyaretçileri bilgilendirmek üzere birçok akıllı ulaşım, telekomünikasyon, enerji ve mevzuat uzmanı yer aldı.

Kaynak: Emirlik Resmi Haber Ajansı