Dünyada 1 milyon kadın ve çocuğu tedavi ettiler

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gönüllü doktorları, dünya genelinde “Zayed Yılı” Girişimi ve Fatima bint Mubarak Gönüllü Programı kapsamında bir milyondan fazla kadın ve çocuğu tedavi etti.

Devasa insani yardım çalışmasına Zayed Girişimi ve Genel Kadın Birliği, Genel Kadın Birliği (GWU), Dar el-Ber Derneği ile birlikte Suudi-Alman Hastaneler Grubu ve Şarka yardım kuruluşu katıldı.

GWU Direktörü Nura el-Suveydi, BAE doktorları, özel gönüllü ve insani işlerde kendine özgü ve yenilikçi bir model geliştirdiler. İnsani görevlerini yerine getirmek için tıbbi çalışma alanında nitel bir yükseliş yapıp, Mısır, Ürdün, Lübnan, Fas, Hindistan, Moritanya, Bangladeş, Kenya, Tanzanya, Zanzibar ve Pakistan’da renk, ırk ve cinsiyetleri ne olursa olsun yoksul hastaların acılarını hafifletme konusunda etkili bir şekilde katkıda bulunduklarını belirtti.

Nura el-Suveydi, Fatima bint Mubarak gönüllü programı H. H. Sheikha Fatima bint Mubarak, GWU, Annelik Ve Çocukluk Yüksek Konseyi Başkanı ve Aile Geliştirme Vakfı (FDF) yüksek Başkan Yardımcısı sayesinde bu başarıları yaptıklarını sözlerine ekledi.

Nura el- Suveydi, ayrıca BAE gönüllü doktorlarının 20’den fazla mobil klinik aracılığıyla hastalara tanı, tedavi ve önleyici hizmetler sunmanın yanı sıra son teknoloji tıbbi ekipman, acil durum, klinik ve kısa süreli konaklama üniteleri, laboratuvarlar ile mobil eczanelerle donatılmış sahra hastaneleri gibi hizmetler sunduğunu belirtti.

WAM