Birleşik Arap Emirlikleri’nden Suriyeli mültecilere 4 milyon dolarlık kış yardımı

Al Dafra Hakimi Temsilcisi Şeyh Hamdan bin Zayid Al Nehyan, Ürdün, Lübnan, Irak, Yunanistan, Mısır ve diğer ülkelerden 15 milyon dirhem ( 4 milyon 50 bin dolar) karşılığında Suriyeli mültecilere yönelik kış yardımı programını uygulamak için BAE Kızılay Kurumu’na başkanlık etti.

Kış yardım programının uygulanmasında gönüllülerin çeşitli tıbbi yardım ve lojistik alanlarındaki katılımını da organize etti.

Şeyh Hamdan bin Zayid El Nehyan, BAE’nin girişimlerinin mültecilerin acılarını hafifletmek ve insani koşullarını iyileştirmek için uluslararası çabalara güçlü bir şekilde katkıda bulunduğunu belirtti.

Kış sonuna kadar devam edecek olan söz konusu yardım programı şiddetli soğuklarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli mültecilere adeta bir koruma kalkanı oluyor. Sıcak yemekler ve sağlık destekleri mültecilerin yaşam şartlarını kolaylaştırıyor.

Yardımın büyük bir bölümünü Irak’taki yerinden edilmiş Kürt mültecilere gönderildi. Erbil’deki çeşitli kamplarda bulunan 75 bin kişinin kış ihtiyacı için 2 milyon 300 bin dirhem (621 bin dolar) gönderildi.

WAM