Suudi Arabistan’da çalışmak isteyen mühendislere online başvuru kolaylığı

14.11.2018

Suudi Arabistan’da çalışmak isteyen yabancı mühendislerin prosedürlerini azaltmak için online akreditasyon sistemi kuruldu. Suudi Arabistan’da, 5 yıldan daha az tecrübeye sahip olan yabancı mühendisler çalışma izni alamıyor.

Suudi Arabistan’ın Resmi Haber Ajansı SPA, ülkede çalışmak isteyen yabancı mühendisler için Suudi Arabistan’da yeni bir online akreditasyon platformu kurulduğunu duyurdu.

Suudi Mühendisler Kurumu’nun başlattığı uygulamaya, ülkede çalışmak isteyen mühendisler internet üzerinden başvuru yapabilecek.

Mühendisler Kurumu Başkanı Saad Bin Muhammed Al-Shahrani, online akreditasyon programının Suudi Arabistan’da çalışmak isteyen mühendislerin yanı sıra işverenlere yönelik prosedürleri de kolaylaştırmayı hedeflediğini söyledi.

Sistem, onaylanmış mühendislik disiplinlerinden birinde yetenek ve kariyer sahibi mühendislere çalışma vizesi verilmesini kolaylaştırıyor.

Yeni kurallara göre, 5 yıldan daha az bir tecrübeye sahip olan yabancı mühendisler artık Suudi Arabistan’da işe alınmayacak.

Kaynak: SPA