“Terörün tüm tezahürlerini reddediyoruz”

14.11.2018

Suudi Arabistan Bakanlar Kurulu toplantısında, devletin şiddet, terör ve radikalizmin tüm tezahürlerini reddettiği ve dost ülkelerin yanında yer aldığı vurgulandı.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz başkanlığında bugün Riyad’daki Yemame Sarayı’nda düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında, Suudi Arabistan’ın şiddet, terör ve radikalizmin tüm tezahürlerini reddettiği vurgulanırken, güvenlik ve istikrarını korumak için önlem alan dost ve kardeş ülkelerin yanında yer aldığı ifade edildi.

Bakanlar Kurulu toplantısında, Suudi Arabistan’ın, Irak’ın Musul kentinde bomba yüklü araçla yapılan saldırı, Somali’nin başkenti Mogadişu’da düzenlenen intihar saldırısı, Afganistan’ın başkenti Kabil’deki bombalı saldırı ve Avustralya Melbourne’deki bıçaklı saldırıyı kınadığı belirtildi.

KRAL SELMAN’IN HAİL’E ZİYARETİ

Enformasyon Bakanı Dr. Avad el-Avad, Bakanlar Kurulu’nun, Kral Selman’ın ülkenin Kasım ve Hail bölgelerine gerçekleştirdiği ziyarete övgüde bulunduğu bilgisini vererek, Kral’ın burada birçok önemli projenin açılışı yaptığı ve bunun da Kral Selman’ın, Suudi Arabistan’ın farklı bölgelerinde büyüme ve gelişme sağlanması için verdiği büyük desteğin somut bir örneği olduğunu söyledi.

Dr. Avad, toplantıda, Kral Selman’ın, borçları sebebiyle hapis cezası alan mahkumların serbest bırakılması ve borçlarının ödenmesi talimatına da övgüde bulunulduğunu aktardı.

Kaynak: Şark’ul Avsat