Arap yıldızlarının gece kıyafetleri

Türbanlı ya da türbansız Arap kadınları mütevazı giyinmeye meyillidirler fakat konu abiye ve gece elbisesi olunca Arap moda elemine dair tüm düşündüklerinizi bir kenara bırakın…

Çoğu moda tasarımcısı açık ve derin dekolteli gece elbiseleri tasarlıyor hatta bazı kadınlar açık olmadığı zaman düzgün bir gece elbisesi olamayacağı kanaatinde. Fakat Arap yıldızlar bunun tam tersini ispatlıyor. Hafif ve ışıltılı, rahat ve son derece şık abiye elbiseler kuralları yıkmak için sizleri bekliyor.

HENÜZ AÇIK BİR ELBİSEYLE GÖRÜNTÜLENMEDİ

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ünlü şarkıcısı Ahlam’ın zarafeti tartışılmaz. Körfez ve Arap dünyasındaki en meşhur moda ikonlarından biridir ve henüz açık bir elbise ile görüntülenmemiştir.

Uzun kollu elbiseler yenilikçi tasarımlarla son derece zarif ve şık görünüyor.

Couture elbiseler hayalleri süsleyecek şekilde tasarlanır ve işlenir. Elbisenin güzelliğine çeşitli taşlar tüyler ve karanfiller ihtişam katar. Muhafazakar modayı sıkıcı bulanları haksız çıkaracak olan bu kıyafetler lüks ve zarafet duruşlarıyla görenleri derinden etkiliyor.

SIRRI YUMUŞAK KUMAŞLAR

Arap magazininin en takip edilen isimlerinden Al-Sabba, abiye ve gece kıyafetlerinde yumuşak ve hafif kumaşlar seçerek tül detayları öne çıkarıyor. Muhafazakar modanın en iyi örneklerinden olan Sabba, Kraliyet kıyafetlerinin tarzını sofistike bir dokunuşla modern abiyelere dönüştürüyor.

Nakış işleme tercih etmeyen Sabba, şifon kumaş tercih ederek yürürken bile rüzgarla dans eden etekleri dikkat çekiyor. Baskın renklerden uzak duran Sabba pudra tonlarıyla oldukça etkileyici bir imaj taşıyor.

MUHAFAZAKAR GİYİMDE ZARAFET

Lübnanlı şarkıcı Yâra, ılımlı modaya meyilli, nadiren açık kıyafetler giyerken, bazı kadınlar için mütevazı olmaya devam ediyor.

Yılbaşı Gecesi’nde, omuzlarında ve kollarında büyük bir kısmını başarıyla saklayan geniş omuzlu uzun bir bordo elbise ile görüntülendi. Her kadının giyebileceği şık bir tarzda olan elbise büyük beğeni aldı.