Suudi milyarderin oğlu vegan restoran zinciri kuruyor

Suudi Arabistanlı milyarderin oğlu Prens Al Velid bin Talal, Ortadoğu’daki obezite salgınıyla başa çıkmak için en az 10 vegan restoran açmayı planladığını açıkladı. Vegan Prens, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada düşündüğü diğer çalışmalardan ayrıca bahsetti.

Suudi Arabistanlı milyarderin oğlu Prens Halid bin Al Velid, hızla büyüyen bir holding şirketi olan KBW Investments ile ünlü babasının gölgesinden ayrıldığını Facebook’ta yaptığı duyuru ile açıkladı.

Al Velid, körfez ülkelerini hedef alan BAE, Bahreyn, Suudi Arabistan, Kuveyt, Lübnan ve Ürdün merkezli bir restoran zinciri açmak istediğini ifade etti.

“BÖLGEMİZ DÜNYANIN EN OBEZ 10 ÜLKESİNDEN BİRİ”

Milyarder Prens, Facebook’ta yaptığı duyuruda şunları söyledi: “2020 yılına kadar en az 10 restoran açmayı amaçlıyoruz. Bölgemiz dünyanın en obez 10 ülkesinin içinde yer alıyor. Bu çılgınca bir hayal ve açıkçası biz bu seviyeye ulaştık.”

Al Velid şöyle devam etti: “10 restoran açmanın bu sorunu çözeceğini söylemiyorum, ancak bunun doğru yönde atılmış bir adım olduğuna inanıyorum.”

“DÜN OLDUĞUMDAN DAHA İYİ BİR İNSAN OLMAK İSTİYORUM”

Bir vegan ve hayvan zulmüne karşı olan Prens Al Velid, 2016’da Arabian Business’a verdiği bir röportajda şunları söyledi:

“Dün olduğumdan daha iyi bir insan olmak istiyorum ve umarım bu dünyadan ayrıldığımda daha iyi bir yer olarak bırakırım.”

“KBW Investments” ve “Basma Group” geçtiğimiz yıl BAE’de birincil konut mülkleri inşa etmek için bir ortaklık kuruluşu olan ARADA’nın tanıtımını yaptılar.