UNICEF’ten Şeyha Fatıma Vakfı’na Tebrik

20.11.2018

UNICEF Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü, BAE merkezli yardım kuruluşu Şeyha Fatıma Vakfı’nın çalışmalarına övgüde bulundu. Vakıf dünya genelinde yardıma ihtiyaç duyan çocuklar için faaliyet gösteriyor.

UNICEF Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Hayrat Kabalari, Şeyha Fatıma Bint Mübarek’in BAE’de ve tüm dünyada çocuklara ve kadınlara destek olma çabalarına övgüde bulundu.

Aynı zamanda Genel Kadın Birliği’nin ve Aile Gelişim Vakfı Yüksek Kurumu Anne ve Çocuk bölümü Başkanı olan Şeyha Fatıma, BAE’nin insani yardım alanındaki çalışmaları, ülkenin en önemli sosyal sorumluluk projeleri olarak dikkati çekiyor.

DÜNYADA YARDIMA MUHTAÇ ÇOCUKLARA ULAŞIYOR

Şeyha Fatıma Bint Mübarek, kendi ismiyle kurduğu yardım vakfıyla başta BAE olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki yardıma muhtaç anne ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılıyor. UNİCEF Bölge Müdürü Hayrat Kabalari, Abu Dabi’deki Şeyh Zayid Özel Erkek Okulu’na yaptığı ziyarette, Şeyha Fatıma’nın çocuk ve insani yardım alanındaki rolünü övdü.

UNICEF’in BAE Anne ve Çocuk Yüksek Kurulu ile işbirliği içinde hareket ettiğini belirten Kabalari, çocuk haklarını desteklemek için ortak projeler yürütüldüğünü söyledi. UNICEF’in uluslararası çabalarına en büyük desteklerden birini Şeyh Fatıma yardım merkezinin verdiğini belirtti.

Fatima Bint Mübarek Annelik ve Çocukluk Ödülü’ne katılmak üzere BAE’ye geldiğini belirten Hayrat Kabalari BAE’nin acil yardım programlarını desteklediğinin altını çizdi.

WAM