Dubai’deki en iyi ücretsiz beş plaj

Dubai’de, bölge sakinlerinin ve turistlerin faydalanabileceği çok sayıda lüks havuz, plaj ve tatil köyü bulunuyor. Ancak, üst düzey tatil yerlerinin yanı sıra, para harcamadan güneşi içinize çekebileceğiniz çok sayıda plaj seçeneğine de sahip.

İşte Bunlardan birkaçı:

La Mer

Bu listeye yeni katılan La Mer, Cumeyra 1’deki sahil, alışveriş ve yemek mekânıdır. Plaj, plaj kulübeleri, şezlonglar ve hatta bazı su hamakları ile el değmemiş bir kum şeridi… Oradayken sahile doğru açılan 130 mağaza, restoran ve kafeden birkaçını da gezmek isteyebilirsiniz.


Uçurtma Plajı

Burç el Arap’ın gölgesinde Dubai’nin en popüler plajlarından biri olan Uçurtma Plajı’nı görebilirsiniz. Burada yogadan voleybola ve bol miktarda uçurtma sörfüne kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca gün ortasında atıştırmalıklar alabileceğiniz birçok yiyecek arabası, bir plaj kütüphanesi ve alışveriş mekânları da bulunuyor.


 

Cumeyra Sahil Konutları Plajı

Dubai sakinleri ve turistleri arasındaki en popüler plajlardan biri, burası Dubai Marina’ya en yakın halk plajı. Deniz kenarında uzanmak için şezlong ve kabinlerle doludur ve birçok mağaza, restoran, açık hava pazarı ve hatta mini oyun salonu bulunmakta. İnsanı kendine hayran bırakan gün batımı manzaralarına sahip olmanın yanı sıra yakında tamamlanacak olan Ayn Dubai’nin en güzel manzarasına sahip olacak.

Siyah Saray Plajı

Gizli Plaj olarak da bilinen Siyah Saray Plajı, konu kentin ücretsiz plajlarına gelince, Dubai’nin gizli mücevherlerinden biridir. Plaja gitmek kolay değil hatta plajı bulmak için çok uğraşmanız bile gerekebilir, ancak oraya vardığınızda plaj için çektiğiniz sıkıntılara değeceğini göreceksiniz. Etrafında çok bir şey yok aslında elverişli olmasının nedenlerinden biri de bu.


 

Günbatımı Plajı

Dubai’nin en iyi sörf plajlarından biri olarak görülen Günbatımı Plajı, Cumeyra Plajı Yolu’ndaki Sunset Alışveriş Merkezi’nin karşısında, Uçurtma Plajı’nın hemen yanında yer alıyor. Uçurtma Plajı kadar iyi tanınmıyor. Bu nedenle sabah yürüyüşe çıkmak için erken yola çıkarsanız, neredeyse kendinize ait bir plajınız olduğunu bile düşünebilirsiniz. Halka açık bir plajda Burç el Arap’a ulaşabileceğiniz en yakın yer burası, bu yüzden gün içinde bir mola vermek için aşağı inen turistleri görebilirsiniz.

What’s On