Ortadoğu’nun en değerli markası belli oldu

Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi ADNOC, global bir marka ve stratejik danışmanlık şirketi olan Brand Finance’in yıllık raporuna göre, Orta Doğu’daki en değerli markası seçildi.

Ortadoğu’daki ilk bölgesel petrol ve gaz şirketi olan ADNOC 8.9 milyar ABD Doları marka değeriyle dünyadaki en büyük 500 marka arasındaki beş markadan biri.

Devlet Bakanı ve ADNOC İcra Kurulu Başkanı ve grup şirketleri olan Dr. Sultan Bin Ahmed Al Cabir, “ADNOC’un büyüme ve gelişme sürecine, küresel petrol ve gaz sektörü üzerindeki etkisinin farkındalığını destekleyen proaktif bir pazarlama ve kurumsal iletişim stratejisi eşlik ediyor. ADNOC’un petrol ve gaz sektöründe Orta Doğu’da en değerli markaların başında en üst sırada yer almasında, şirketin uzun tarihi, eski ve şimdiki kadrolarının samimi çabalarına dayanıyor. Hep birlikte 2030 stratejimizin uygulanmasında ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.

ADNOC, son iki buçuk yılda, özellikle de grubun ticari ve kurumsal kimliğinin pekiştirilmesi, küresel sermaye piyasalarının ilk kez piyasaya sürülmesi konusunda önemli adımlar attı.