Dubai’nin İranlı kebap kralıyla tanışın

1978’de Dubai’ye göç eden İranlı Majid burada ‘Al Ustad Special Kebab’ restoranını açtı. Veliaht Prens dahil birçok önemli ismin yemek yediği restoran ziyaretçiler tarafından çok beğeniliyor.

Al Ustad Special Kebab restoranının duvarları yüzlerce önemli ismin fotoğraflarıyla ile kaplı. Bu da müşterileri gastronomik bir yolculuğa çıkarıyor.

Dubai’deki ünlü restoran kırk yılı aşkın bir süredir Ortadoğu’dan ünlü kişiler ve kraliyet ailesi mensuplarının ilgisini çekiyor. Veliaht Prens Şeyh Hamdan bin Muhammed de bu restoranı ziyaret eden kişiler arasında.

AİLENİN EN KÜÇÜK OĞLU İŞLETİYOR

1941 yılında İran’dan Dubai’ye göç eden Gerash ailesinin en büyük oğulları Majid şu an aile mirası olan restoranın işletmecisi. 51 yaşında ve dört çocuk babası olan Majid,”Bu bölgede, insanların yemek yemesi için üç yüzden fazla restoran bulunuyor. Ve burada iki altın kural devreye giriyor; iyi yemek servis etmek ve insanlara saygılı olmak” dedi.

Aile, restoranın ünü ve yemeğiyle gurur duyuyor. Restoran akşam yemekleri için eğlenceli mekân.

İRAN YEMEKLERİ DE SERVİS EDİLİYOR

Restoranda aralarında sarımsaklı yoğurt ile marine edilmiş koyun ve tavuk eti kebabı, safranlı ve sumaklı pirinç pilavının da olduğu geleneksel İran yemekleri servis ediliyor.

Majid, “Veliaht Prens Şeyh Hamdan bin Muhammed’e servis yapmış olmaktan dolayı gururluyuz. Yemek tariflerimiz gizli değil ama aşçılarımız mutfakta çalışarak öğreniyor” dedi. Majid, “Babamın Dubai’nin en iyi restoranlarından birini kurduğuna dair en ufak bir şüphemiz yok. Bu restoran onun mirası ve biz bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” diye duygularını ifade etti.

The National