Ummanlı tasarımcı moda ve tarihi bir arada sundu

Ummanlı Tasarımcı Amal Al Raisi, sultanlığın kültürel mirasından esinlendiği koleksiyonunu tanıttı.

Amal Al Raisi 2019 ilkbahar/yaz koleksiyonu sadece lüks dokunuşlar taşımıyor aynı zamanda bir UNESCO Dünya Mirası olan Al Balya Arkeoloji Parkı’na duyduğu sevgiyi ve ilham kaynağını yansıtıyor.

DOĞU İLE BATI ARASINDAKİ MODAYI YAKALADI

Amal Al Raisi, “Zengin Umman mirasından aldığım ilham kaynağını sergileyen, güzel tasarımlara dönüştürülen bir platform. Son 2019 ilkbahar/ yaz koleksiyonum için Doğu ve Batı arasında bir bağlantı görevi gören tarihi Al Baleed limanından ilham aldım. Geleneksel siluetlerde kurulan bir koleksiyon tasarlamak için limanın farklı unsurlarını ve dünyanın farklı bölgeleriyle olan ilişkilerini kullandım. Bu koleksiyon, Hindistan, Çin ve İran’dan gelen unsurlarla birleşen uzun, akan kaftanlara sahip.”

ÇÖLÜ VE UMMAN’IN KÜLTÜRÜNÜ YANSITTI

Çöl gülü, tüccar ölçeği ve Tang Hanedanlığından gelen bir Çinli sikke, bu bölgenin ticaret merkezi haline geldiği yolculuğu sembolize eden unsurlardan birkaçıdır. Bu koleksiyonda çölü tasvir edebilmek için ‘baharatlı elma’ gibi renkler kullandı.

Amal, Umman’ı uluslararası moda dünyasının içine almak istiyor ve her zaman Umman’daki miras alanlarını tasarımları için ilham kaynağı olarak gördüğünü de ifade etti.

The Week