Abu Dabi’de Zayid Çöl Bilimleri Merkezi gelişiyor

Abu Dabi Veliahtı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan, El Ayn Hayvanat Bahçesi’nde Şeyh Zayid Çöl Bilimleri Merkezi’ni ziyaret etti.

Şeyh Muhammed bin Zayid, Hayvanat Bahçeleri ve Su Ürünleri Organizasyonu Genel Müdürü Ganem Mübarak Al-Hacri ile görüştü.

ÇÖLDE YAŞAMIN KORUNMASI GEREKTİĞİ VURGULANDI

Merkezin “Şeyh Zayid Salonu”, “Abu Dabi Çöl Zamanı”, “Abu Dabi’nin Yaşayan Dünyası” ve “Çöl İnsanları ve Geleceğe Bakış” adlı bölmelerini gezerek incelemelerde bulundu.

Abu Dabi Veliahtı, Merkez çalışanlarına BAE’nin ulusal kimliğini içeren miras programları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Çölde vahşi yaşamı ve geleneklerini, çevre unsurlarını ve kaynaklarını korumanın önemini belirleyen Şeyh Zayid bin Sultan Al Nehyan’ın vizyonunu vurguladı.

FARKLI ZİYARETÇİLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

Merkeze gelen ziyaretçiler, BAE’nin geçmişine, günümüze ve geleceğine ışık saçan hikayelere ve filmlere şahit oluyorlar. Çevrenin bileşenlerini ve doğal kaynakları korumaya, daha sürdürülebilir yaşam tarzları benimsemeye çağrılarak adeta zamanda yolculuğa tanıklık ediyorlar.

İnteraktif sergiler, bu merkez için özel olarak üretilen multimedya ve görsel materyaller, bu daldaki uluslararası uzmanların yardımıyla sergi hafızalara kazınıyor.

Farklı milletlerden gelen ziyaretçiler BAE’nin çevresine, gelenekleri ile miras ve zengin kültürel ve sosyal mirasını tanıtmaktaki rol ve çabalarından ötürü gurur duydu.

WAM