Birleşik Arap Emirlikleri’nden bebek ölümlerini önleyecek buluş

Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı (MoHAP), yerel hastanelerde erken doğan bebek ölümlerini azaltmak için rahim benzeri bir kuvöz geliştirdi.

Hastane Sektörü Müsteşar Yardımcısı Dr. Yusuf Mohammed Al Serkal, Philadelphia Çocuk Hastanesi ile işbirliği içinde yapılacak olan ekipmanların ülke çapındaki hastanelerde neonatoloji birimlerini destekleyecek bir yatırım olduğunu söyledi.

ERKEN DOĞAN BEBEKLERE ÖNCELİK VERİLDİ

Al Serkal, özellikle erken doğan bebeklerde, sağlık hizmetlerinin kalitesini arttırmada Philadelphia’daki Çocuk Hastanesi ile işbirliğinin önemini doğruladı.

MoHAP’taki Hastane Bölümünün başkanı olan Dr Kuthum Al Bloushi, kuvözün dünya çapında erken doğan bebeklerde yaşam boyu etkilerini en aza indirmede eşsiz bir kilometre taşı olduğunu söyledi.

KUVÖZ RAHİME BENZETİLDİ

Testler, rahim benzeri cihazın, bebeklerin normal şekilde büyüdüğü 28 güne kadar gebelik süresini desteklediğini ve erken doğan bebeklerde sık görülen akciğer ve beyin hasarını önlediğini gösterdi.

Philadelphia Çocuk Hastanesi Başkanı ve CEO’su Madeline Bell, “Her çocuğa mevcut en iyi tedavi seçeneklerinin verilmesini sağlayan BAE gibi ortaklarla inovasyon ortaklığımızdır. Erken doğduğunda en küçük bebeklerin hayat boyu sürecek zorlukları önleyebilecek hızlı izleme keşifleriyle yenilikçi çözümler sunmaya kararlıyız” dedi.

Arabian Business